Nikt nie chciał szczeniaka z rozszczepem wargi. Dziś internet na nim szaleje!
Średnia 4.4 (88.57%) 14 głosy(ów)

Szczenięta urodzone z rozszczepem podniebienia nie są w stanie prawidłowo funkcjonować, a większość z nich umiera w ciągu pierwszych kilku dni.

Jednak Stefford miał już rok, kiedy został oddany zeszłego lata do schroniska w Bostonie. Jego właściciele zostali niedawno pozbawieni dachu nad głową i zrzekli się go z nadzieją, że schronienie zaspokoi jego potrzeby medyczne i znajdzie dom, w którym będzie miał lepszą jakość życia.Stefford1

Na szczęście schronisko współpracuje z Centrum Medycznym ”Angell Animal” i po kilku operacjach rozszczep podniebienia Stefforda został zredukowany prawie do minimum. Operacja była tak ważna, ponieważ znacznie zmniejszyła prawdopodobieństwo, że rozwinie potencjalnie zagrażającą życiu infekcję w płucach. Teraz Stefford jest w stanie normalnie jeść i pić!Stefford2

Ale najlepsze jest to, że schronił się tam, gdzie spotkał Willa. To, co większość ludzi uważała za deformację, Will Stoltenberg uznał za fizyczny dowód na to, że Stefford chce przetrwać.Stefford3

Kiedy Stefford przybył na miejsce, Will był tam wolontariuszem już przez około rok. Mężczyzna od razu zauroczył się w szczenięciu!

Kilka miesięcy później ten uroczy szczeniak w końcu udał się do swojego nowego i bezpiecznego domu!Stefford4

”Chciałem mu pomóc w przezwyciężeniu jego „niepełnosprawności”. Chciałem mu pokazać, że świat jest pełen zabawy i możliwości. Szansa bycia osobą, która zapewnia wspaniałe życie tak wyjątkowemu szczeniakowi, była dla mnie bardzo ważna.”

Trochę czasu zajęło Steffordowi fizyczne wyleczenie się z operacji. Tak jak zajęło trochę czasu przezwyciężenie życiowych lęków i strach przed wszystkim. Jednak powoli i spokojnie Will był w stanie pomóc oswoić te lęki, a Stefford teraz szczęśliwie podskakuje do każdego, kto kogo spotyka na swojej drodze.Stefford5

Ze względu na mały ubytek w jego podniebieniu, zwierzak wydaje pewne specyficzne odgłosy, ale poza tym jest tak samo szczęśliwy, jak każdy inny kochany szczeniak, a Will planuje szkolić go jako psa terapeutycznego.

”Wszystkie psy mają swoje wyjątkowe cechy, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne, a także dobre i złe – dodaje. Ale „jeśli dobrze potraktujesz psa, każdy z nich Cię pokocha, niezależnie od rasy.”

Stefford6Cóż za szczęśliwe zakończenie! Jego pierwotni właściciele zrzekli się go, aby mógł mieć lepsze życie, niż mogliby zapewnić, a dalej już rzeczy nie mogły się lepiej potoczyć!

Podziel się tą poruszającą historią, aby szerzyć miłość do zwierząt-tych z niedoskonałościami również, a może w szczególności do nich!

Zobacz także – Nastolatka podczas wakacji na Jamajce widzi wygłodzonego szczeniaka. To, co robi potem budzi OGROMNY podziw!


loading...
loading...


Aktualizacja: 12 października 2018