Znamy nową sztuczkę złodziei samochodów! Zaskakująco prosta, ale skuteczna!
Średnia 3 (60%) 1 głosy(ów)

Złodzieje samochodowi istnieją na całym świecie i często znajdują genialne rozwiązania, by osiągnąć sukces w swojej „pracy”, a ich kreatywność przestępcza nigdy nie przestanie zaskakiwać.

Teraz znaleźli nową sztuczkę, dzięki której kradną pojazdy tuż pod oczami kierowców. Ta technika działa tylko wtedy, gdy ofiara jest sama.
To świeży trik Meksyku, z złodzieje potrzebują tylko plastikowej butelki. Ta sztuczka jest prosta i efektywna, dlatego OSTRZEGAMY!
zlodzieje1
Złodziej kładzie plastikową butelkę z wodą na tylną oponę . Gdy auto rusza, trze ona o nadkole i pęka. Gdy kierowca słyszy dziwny hałas, wysiada, aby zobaczyć, co się stało, zazwyczaj zostawiając kluczyki w stacyjce. Wtedy właśnie przestępca realizuje drugą część planu.
zlodzieje2

Podczas gdy kierowca sprawdza samochód przy otwartych drzwiach, złodzieje zabierają cenne przedmioty z wnętrza samochodu, takie jak portfel lub torebka, leżące na siedzeniu pasażera. Jeśli jednak kierowca włożył kluczyk do stacyjki podczas wysiadania, może już nigdy nie zobaczyć swojego auta.
zlodzieje4
Ten film(po hiszpańsku) pokazuje, jak działają przestępcy:

Chcemy też przestrzec wszystkich naszych czytelników przez metodą ”na monetę”.
Przestępcy umieszczają niewielki pieniążek w klamce od strony pasażera, a kiedy kierowca wysiada z samochodu, zamyka go pilotem i odchodzi, jest przekonany, że jego auto zostało zamknięte. Jednak ten trik powoduje, że nie działa tzw. centralny zamek i pojazd pozostaje otwarty. Złodziej ma wtedy ułatwione zadanie, ponieważ nie musi używać niczego, by otworzyć samochód. Wsiada do środka, wyłamuje zamek stacyjki, w złącze diagnostyczne wpina „elektroniczną kostkę” z programem unieszkodliwiającym immobilizer i odjeżdża.
zlodzieje3

Złodzieje samochodowi wiedzą, jakich sztuczek użyć, by zaskoczyć swoją ofiarę. Mamy nadzieję, że to ostrzeżenie zmniejszy ryzyko wystąpienia podobnych wypadków, a Twój samochód nie trafi w niepowołane ręce.

Podziel się tym artykułem ze znajomymi na Facebooku, by każdy poznał tę metodę i być może uchronił się przed kradzieżą.

Źródło: focus.de newsner.com youtube.com

Zobacz także – W drodze do domu zauważył konającego z głodu psa. Nie uwierzysz, jak obejrzysz aktualne zdjęcia!


loading...
loading...


Aktualizacja: 19 kwietnia 2019