Co?! Ten obóz dla dzieci pozwala na malowanie zwierząt dla zabawy!!
Średnia 2.7 (53.04%) 23 głosy(ów)

Właśnie wtedy, gdy wydaje ci się, że słyszałeś wszystkie absurdalne historie o okrucieństwie wobec zwierząt, pojawia się nowa, która szokuje i rozwściecza.

Obóz w Brazylii, który rzekomo ma uczyć dzieci o wszystkich rzeczach związanych z jeździectwem, wpadł na ”genialny” pomysł, aby pozwolić swoim uczniom… pomalować konia! Zamiast uczyć się, jak prawidłowo obchodzić się z koniem, jak się nim opiekować, a także wszystkich niezbędnych rzeczy związanych z ich dietą i ćwiczeniami, dzieci mogły pokolorować zwierzę potencjalnie toksycznymi materiałami w imię zabawy (i najwyraźniej sztuki).

kon2

Zdjęcie zwierzęcia zostało opublikowane na Facebooku i otrzymało ogrom negatywnych reakcji ze strony oburzonych internautów, a prawnik i aktywistka Ana Paula Vasconcelos powiedziała:

„Mieli genialny pomysł, aby zamiast płótna, dać dzieciom konia mówiąc, że będzie to działalność edukacyjna. Powiedzieli, że to uratowany koń, ale to ich nie usprawiedliwia. Okrucieństwo jest takie samo.”

Ten biały koń został użyty jako płótno, a farba pokrywała prawie całe jego ciało. Ciekawe, czy osoby, które pozwoliły dzieciom na taką ”zabawę” chciałyby, aby grupa podekscytowanych dzieci użyła farb i markerów na ich twarzach i ciele?

Podobno malowanie konia zachęca dziecko do interakcji ze zwierzęciem i koncentruje się na młodych ludziach borykających się ze strachem lub mających specjalne potrzeby.
Jednak według Joanny Grossman, kierownika programu dla koni w Animal Welfare Institute w Waszyngtonie, tak nie jest:

„Zachęcając dzieci do malowania koni, można niechcąco uczyć je postrzegania zwierząt jako towarów, które nie zasługują na nasz szacunek. Malowanie wieloma kolorami to z pewnością świetny sposób na kreatywne wyrażanie się przez dzieci. Ale to działanie, które należy wykonywać na płótnie, nie na ciele jakiegokolwiek zwierzęcia.”

Kierownik obozu jeździeckiego, Muriell Marques, powiedział, że farby nie są toksyczne i nie szkodzą ani dzieciom, ani zwierzętom. Trzymaj się, Muriell, ponieważ bardzo chcielibyśmy cię pokolorować…

Wydaje się, że w tym obozie istnieje dziwny precedens polegający na traktowaniu koni dokładnie odwrotnie niż powinno się to robić. Trudno jest ocenić sytuację na podstawie jednego zdjęcia, ale większość koni wolałaby raczej pasać się na polu lub być szczotkowana, a nie traktowana jak zabawka dla dzieci.


loading...
loading...


Aktualizacja: 13 lutego 2020