Bracia Sekielscy chcą nakręcić trzeci film o pedofilii w Kościele! Ma dotyczyć Świętego Jana Pawła II!
Średnia 3.5 (69%) 20 głosy(ów)

Tomasz Sekielski niedawno zapowiedział, że zamierza nakręcić kolejny film o pedofilii w Kościele. Tym razem zamierza przyjrzeć się działaniom papieża Jana Pawła II w kwestii zwalczania pedofilii.papież

Po ogromnym sukcesie pierwszego filmu braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”, który na tę chwilę ma ponad 22 mln. wyświetleń, przyszedł czas na kolejną część. Jak podaje Tomasz Sekielski premiera drugiej części dokumentu poświęconego pedofilii w Kościele katolickim planowana jest na jesień 2019 roku.

„Zabawa w chowanego” bo tak ma nazywać się kolejna część dokumentu będzie także dostępna dla każdego w serwisie YouTube.
papież3

Na Facebooku Tomasz Sekielski właśnie ogłosił, że zamierza nakręcić trzecią część. Ostatnia część ma pokazać jak na sprawę pedofilii w Kościele reagował Święty Jan Paweł II.papież2

„Każdy kto tropi przestępstwa seksualne w polskim Kościele katolickim, prędzej czy później staje przed pytaniem o to, co zrobił w tej sprawie Watykan? A stąd już tylko krok do pytań o Jana Pawła II. Jak walczył z pedofilią wśród duchownych? Co wiedział, a czego nie był świadomy? Czy jego najbliżsi współpracownicy, w tym kardynał Dziwisz ukrywali przed nim niewygodną prawdę? Podobnych trudnych pytań jest więcej, nadszedł czas by je wszystkie zadać i poznać jednoznaczne odpowiedzi. O tym właśnie będzie nasz trzeci film dotyczący pedofilii wśród duchownych, który miałby się ukazać pod koniec 2020 roku.

Nie zamierzamy niszczyć pomnikowej postaci Świętego Papieża-Polaka ustawionej na cokole naszej narodowej dumy, ale chcemy dotrzeć do prawdy, o której znaczeniu w życiu człowieka tak często i dużo mówił Jan Paweł II. Tym trudniej uwierzyć w doniesienia, z których wynika, że on sam miał tuszować i ukrywać skandale seksualne do jakich dochodziło w Kościele katolickim w trakcie jego pontyfikatu.

Aby zweryfikować te informacje, znaczną część filmu nakręcić musimy poza granicami Polski, m.in. w Watykanie, Włoszech, Austrii, Irlandii, USA, Meksyku i na Dominikanie. Chcemy dotrzeć do świadków i archiwów, dzięki którym będziemy mogli odpowiedzieć na pytania dotyczące Jana Pawła II.

Dlatego po raz kolejny prosimy Was o wsparcie finansowe. Tylko tak może powstać w pełni niezależny i wolny od nacisków film dokumentalny.”

papież1


loading...
loading...


Aktualizacja: 22 lipca 2019