Syndrom martwych pośladków to problem, który może dopaść i Ciebie! Sprawdź, co robić, by temu zaradzić!
Średnia 5 (100%) 7 głosy(ów)

Twój tyłek może umrzeć, jeśli siedzisz zbyt długo! Brzmi śmiesznie? Niestety, nie jest to żart, ponieważ „syndrom martwych pośladków” istnieje naprawdę i powoduje różne dolegliwości, szczególnie w dolnej części kręgosłupa.

Więc jeśli pracujesz w biurze bądź wykonujesz jakąkolwiek inną pracę siedzącą, koniecznie przeczytaj, co robić, by zapobiec temu zjawisku.

martwe-posladki1

Amnezja pośladkowa to syndrom słabości mięśni. Gdy nasze tyłki nieudolnie wykonują swoją pracę, cierpią przez to inne części ciała. Słabe pośladki mogą powodować bóle pleców, syndrom kolana biegacza, zapalenie stawu biodrowego, zapalenie ścięgna Achillesa, zapalenie mięśni łydek i wiele innych dolegliwości, których nie należy ignorować.

Tyłek nie jest jedynie od tego, aby usiąść. Zadaniem mięśni pośladków jest również prostowanie ud, a także rotacja zewnętrzna, dlatego tak ważne jest, aby regularnie nad nimi pracować.martwe-posladki2

W jaki sposób można ożywić „martwy tyłek”? Oto 3 podstawowe i bardzo skuteczne ćwiczenia:

1. Klęknij w pozycji czworonożnej i wspieraj się na przedramionach. Następnie zacznij wykopy w bok prawą i lewą nogą na przemian po 12 razy. Upewnij się, że masz proste plecy. Całe ćwiczenie powtórz 3 razy.

2. Połóż się na plecach i połóż ręce wzdłuż ciała. Potem ugnij nogi, podnieś miednicę i napnij mocno mięśnie pośladków. Po 3 sekundach pozostawania w tej pozycji, powoli opuść miednicę, a następnie unieś ją ponownie. Powtórz to ćwiczenie w sumie 24 razy.

martwe-posladki3

3. Klęknij podpierając się na wyprostowanych rękach i napnij brzuch. Następnie zegnij prawą nogę i podnieś ją. Palce u stóp powinny wskazywać na sufit. Po 12 powtórzeniach ćwiczenia następuje zmiana nogi. Podnoszenie nóg należy powtórzyć w sumie 2 razy.

tyłek

Regularne wykonywanie tych ćwiczeń nie powinno powodować ”amnezji pośladkowej”. Jeśli jednak istnieją już poważne dolegliwości związane z „syndromem martwego tyłka”, fizjoterapia może przyczynić się do ulgi.

Zobacz także – 20 psów, które zaskakują swoimi niezwykle heroicznymi czynami. Poznaj prawdziwych bohaterów!


loading...
loading...


Aktualizacja: 21 kwietnia 2019