Kobieta tworzy rodzinę z bezdomnym. POZNAJ ich niecodzienną historię.
Średnia 4.8 (96.92%) 13 głosy(ów)

W 2006 r. szwedzka autorka książek dla dzieci, Emmy Abrahamson, była na wakacjach w Amsterdamie. Kiedy pewnego dnia 29-latka czekała na przyjaciółkę na ławce w parku, nagle podszedł do niej nieznajomy mężczyzna, usiadł obok i poprosił chwilę rozmowy; Emmy spojrzała mu prosto w twarz:
„Od razu zdałam sobie sprawę, że jest bezdomny, bo był taki brudny.”-wspomina.
Niemniej jednak Emmy nie skreśliła go od razu.

„Zaczęliśmy rozmawiać i zauważyłam, że ma najpiękniejsze brązowe oczy, jakie kiedykolwiek widziałam, i ciągle mnie rozśmieszał”.

Emmy

Okazało się, że mężczyzna o imieniu Vic pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Podróżował po Europie, gdy nagle zabrakło mu pieniędzy, więc musiał żyć na ulicy. Nie umiał wybrnąć z tej beznadziejnej sytuacji, więc znalazł pocieszenie w alkoholu; jednak szybko stracił kontrolę nad jego konsumpcją i ostatecznie znalazł się ponownie w Amsterdamie jako bezdomny alkoholik.

Emmy była bardzo poruszona losem Vic’a i kiedy rozmowa dobiegła końca, była zrozpaczona, ponieważ chciała go znowu zobaczyć. Młody Amerykanin wydawał się czuć to samo, ponieważ zapytał, czy spotkają się ponownie za kilka dni na tej samej ławce w parku. Emmy chętnie zgodziła się na tę propozycję.Emmy1

Potem już nic nie było takie, jak wcześniej: Emmy nie była w stałym związku i tak, szukała wielkiej miłości. Ale bezdomny? To było naprawdę dziwne. Jednak kobieta tak bardzo zachwyciła się wnętrzem człowieka o najpiękniejszych brązowych oczach, że jego bezdomność przestała się liczyć w jakikolwiek sposób.
Spotkali się na ”swojej” ławce i raz jeszcze pochłonęła ich fascynująca rozmowa.Emmy2

Od tego momentu oboje spędzili kilka cudownych dni w Amsterdamie. Chodzili ulicami, rozmawiając dużo i śmiejąc się głośno. Pewnego dnia zrobili piknik na łące i rozkoszowali się promieniami ciepłego wrześniowego słońca.
Dla żadnego z nich dzień nie mógłby być doskonalszy, wręcz przeciwnie: zakochali się w sobie bez przyznania się do tego. Emmy w końcu nie życzyła sobie niczego więcej, niż poczuć wargi Vic’a na jej ustach, ale jego brak higieny ciała powstrzymywał ją przed całowaniem:

„Właściwie to bardzo tego chciałam. Tylko że jego zapach był niezbyt przyjemny. Dlatego nie mogłam tego zrobić.”-wspomina kobieta.

Wreszcie, po wspaniałych wakacjach Emmy musiała wrócić do Wiednia, gdzie mieszkała. Mimo że podała Vic swój numer telefonu, nie spodziewała się, że kiedyś usłyszy go w słuchawce. W końcu prowadzili dwa zupełnie różne życia w dwóch różnych miastach.
Chociaż Emmy wróciła do codziennego życia, w jej głowie ciągle był Vic.

”Nie mogłam przestać o nim myśleć. Trzy tygodnie później skończyłam 30 lat, zadzwonił telefon, a Vic powiedział: „Jestem tu teraz„. Od tego czasu jesteśmy razem.”

Emmy3

To niewiarygodne, ale prawdziwe: Vic zebrał swoje ostatnie pieniądze, by pojechać do Wiednia pociągiem, ponieważ on również nie mógł przestać myśleć o Emmy.
Ale to nie koniec współczesnej bajki: Vic rzeczywiście zdołał odwrócić swoje życie o 180 stopni. Porzucił alkohol i rozpoczął studia, dlatego dziś z powodzeniem pracuje jako inżynier mechanik. Emmy i Vic pobrali się w przepięknym zamku i zostali rodzicami sześcioletnich dziś bliźniaków: Desta i Til.Emmy4

W poniższym filmie Emmy i Vic opowiadają o tym, jak się poznali (w języku angielskim):

Emmy opisała nawet swoją niezwykłą historię miłosną w książce, która mówi o tym, jak zakochać się w mężczyźnie, który mieszkał na ulicy – a kto wie, może pewnego dnia ten niezrównany romans będzie migotał na wielkich ekranach?

Zobacz także – Kolumbijski chłopiec dowiaduje się, że będzie adoptowany. Poruszające WIDEO!


loading...
loading...


Aktualizacja: 19 listopada 2018