5 latek spędza dwie godziny na dachu! Uciekł przed obrzezaniem!
Średnia 4.5 (89.33%) 15 głosy(ów)

Chłopiec z Indonezji spędził całe dwie godziny na dachu, aby uchronić najbardziej wrażliwą część swojego ciała przed obrzezaniem.

Pięcioletni chłopiec, który nie mógł znieść myśli o obrzezaniu, uciekł od rodziców i ukrył się na dachu.

Dziecko miało przejść procedurę, typową dla pięcioletnich muzułmanów w Indonezji, lecz z obawy o ból nie chciało poddać się zabiegowi.obrzezaniem1

Jego zdjęcie zostało opublikowane w Internecie przez oszołomioną lekarkę, która powiedziała, że przez 20 lat nigdy nie widziała czegoś podobnego.

„W ciągu całej mojej 20 letniej historii zawodowej, w której obrzezałam już tysiące dzieci, po raz pierwszy widziałam dziecko uciekające na szczyt dachu” – mówiła.

Wszyscy próbowali przekonać pięciolatka, by zszedł na ziemię i mógł przejść ”święty rytuał”. Nikt jednak nie odważył się dołączyć do niego na dachu z obawy, że spróbuje on uciec i spadnie robią sobie krzywdę.obrzezaniem2

Minęły całe dwie godziny, zanim rodzice wpadli na pomysł, aby zadzwonić do nauczyciela chłopca, który miał z nim bardzo dobrze relacje.
Było to bardzo dobre posunięcie, ponieważ wkrótce po jego przybyciu dziecko zostało przekonane, by zeszło z dachu i poddało się obrzezaniu.

„Szedł samotnie do miejsca, w którym miało się odbyć obrzezanie, nie będąc przez nikogo prowadzonym ani zmuszanym” – powiedziała lekarka.

Dodała, że ​​chłopiec również nie wykazywał oporu wobec procedury, która nie trwała dłużej niż 10 minut. Była zdziwiona, ponieważ nie płakał ani nie narzekał na ból.obrzezaniem3

Muzułmanie pozostają największą grupą religijną, która obrzeza swoich męskich wyznawców.

Chociaż nie ma o tym wzmianki w Koranie, Prorok Muhammad powiedział, że obrzezanie jest „prawem dla mężczyzn”.

Głównym powodem usunięcia górnej części męskich genitaliów jest czystość. Muzułmanie uważają, że ich intymne części powinny być czyste przed modlitwą, a obrzezanie ma w tym pomóc.


loading...
loading...


Aktualizacja: 18 lipca 2019