Ukamienowali miecznika! Przerażające sceny na plaży w Grecji. WIDEO
Średnia 3.5 (70.91%) 11 głosy(ów)

Jak donoszą greckie media w Chajkida na wyspie Evia w Grecji doszło do makabrycznego zdarzenia. Na nagraniu udostępnionym w mediach społecznościowych widać, jak plażowicze atakują miecznika, który wpłynął na bardzo płytkie wody tuż przy plaży.

Pomylili go z rekinem

Według relacji świadków, turyści przebywający w wodzie pomylili miecznika z rekinem. Jak mówią „wszystko przez jego płetwę”. Wielu przestraszonych plażowiczów od razu uciekło z wody, lecz kilka osób zostało w wodzie i zaczęło „polować” na bezbronną rybę. Zaczęto obrzucać go różnymi przedmiotami, a także kamieniami, które odbijał się od skóry zwierzęcia. Gdy i to już nie wystarczało oprawcom, postanowili, że go złapią. Na filmie widać jak kilku mężczyzn próbuje płynąc za miecznikiem i złapać go za płetwę, w końcu któremuś mężczyźnie udaje się to, lecz po chwili ryba wyszarpuje się i ucieka.miecznika1

Po jakimś czasie odnaleziono martwego miecznika niedaleko miejsca gdzie doszło do makabrycznych scen. Nikt nie ma wątpliwości, że to ten sam miecznik, który chwile wcześniej uciekał przed turystami. Zwłoki zwierzęcia przetransportowano do specjalnej kostnicy w celu zbadania jaka była bezpośrednia przyczyna zgonu.

Jak podaje dziennik Mirror zwierze podpłynęło tak blisko plaży, ponieważ najprawdopodobniej chciało urodzić młode.

Petycja aktywistów

Po śmierci miecznika aktywiści stworzyli petycję, w której wzywają do ukarania okrutnych plażowiczów. Petycję do tej pory podpisało ponad 28 tysięcy osób i liczba ta z godziny na godzinę wzrasta. Działacze domagają się stanowczej reakcji władz i ukarania karami pieniężnymi wszystkich odpowiedzialnych za śmierć miecznika osób oraz pracowników portu, którzy nie reagowali na krzywdę zwierzęcia.miecznika2

„Nadszedł czas, aby powstrzymać okropną praktykę krzywdzenia zwierząt w naszym kraju. Prosimy o karę pieniężną dla wszystkich zaangażowanych w tą sytuację, oraz tych, którzy nie interweniowali” – można przeczytać w petycji.

„Wiemy, że nie jest to gatunek chroniony, ale nasz głos musi zostać usłyszany, aby niedopuszczalne zachowania tłumu wobec jakiegokolwiek zwierzęcia w końcu ustały” – dodają autorzy petycji.

Mamy nadzieje, że wszyscy, którzy doprowadzili do śmierci miecznika poniosą zasłużoną karę.


loading...
loading...


Aktualizacja: 18 lipca 2019