UWAGA! Wyjeżdżasz z domu na kilka dni? Zanim wyjedziesz umieść monetę w zamrażalniku!
Średnia 4.7 (93.33%) 12 głosy(ów)

W okresie wakacyjnym często zdarza się nam wyjeżdżać na weekend lub na dłużej za miasto. Zostawiamy swój dom bez opieki na kilka lub kilkanaście dni, nie zastanawiając się nad tym, co może się dziać gdy nie ma nas w domu. Skutki takiej lekkomyślności mogą się odbić na naszym zdrowiu, a nawet życiu.

Jeżeli trzymamy w zamrażarce jedzenie i wyjeżdżamy na wakacje, to skąd mamy wiedzieć, czy podczas naszej nieobecności nie było braku prądu i jedzenie się nie rozmroziło? A po kilku godzinach ponownie zostało zamrożone, gdy zasilanie zostało przywrócone? Niektórzy powiedzą, że należy zwrócić uwagę na zegar, który został wyzerowany i pokazuje złą godzinę. Ten sposób powie nam tylko, że nie było prądu, ale nie dowiemy się jak długi i czy wpłynęło to na nasze jedzenie w zamrażarce.monetę w zamrażalniku1

Jeżeli w zamrażarce trzymacie mięso i lody, które się rozmrożą i ponownie zostaną zamrożone, to możemy mieć pewność, że wewnątrz zdążyło rozwinąć się mnóstwo bakterii i te produkty nie są zdatne do spożycia.

Aby sprawdzić, czy po urlopie czeka na nas jedzenie zdatne do spożycia, warto wcześniej zastosować trik, który jednoznacznie wskaże, czy podczas naszej nieobecności zamrażarka nieustannie pracowała.

Najpierw włóż do zamrażarki kubek z wodą. Gdy woda zamarznie połóż na wierzch monetę i włóż z powrotem do zamrażarki. Jeśli po powrocie zauważysz, że moneta opadła na dno, to oznacza, że woda w kubku oraz całe jedzenie zostało zupełnie rozmrożone i powinieneś je wyrzucić. Jeśli jednak moneta opadła do połowy kubka i na tym poziomie zamarzła, to jedzenie powinno być dobre do spożycia, ale powinno zostać przygotowane jak najszybciej.

Trik z monetą w zamrażarce dla mieszkańców dużych miast może wydawać się absurdalny. W końcu w metropoliach dość rzadko zdarzają się przerwy w dostawie prądu, a jeśli już się pojawiają, to raczej usterki są szybko usuwane. Jednak na wsi ryzyko całkowitego rozmrożenia lodówki jest całkiem realne.


loading...
loading...


Aktualizacja: 10 lipca 2019