Urodziny Radia Maryja na koszt państwa? Polityk chce wyjaśnień!
Średnia 4 (80%) 8 głosy(ów)

Arena Toruń – to właśnie tam odbyły się uroczyste urodziny Radia Maryja. Przybyło mnóstwo gości, w tym wielu polityków, a nawet premier Mateusz Morawiecki. Nad bezpieczeństwem zebranych czuwał cały legion policjantów. Nie zabrakło również Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej Rzeczypospolitej Polskiej.

Koszty zabezpieczenia tego typu imprez są finansowane z budżetu państwa, jednak poseł PO, Paweł Olszewski twierdzi, że wydarzenie było organizowana przez podmioty prywatne, a co za tym idzie państwo nie powinno go opłacać.Radia Maryja1

„Impreza organizowana była przez podmioty prywatne, jednak w sposób niebywały w jej ochronę zaangażowana została polska Policja, a występ artystyczny zagwarantowała Orkiestra Reprezentacyjna Marynarki Wojennej RP. Zachodzi poważne podejrzenie, że złamana została ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych, a środki z budżetu Państwa zostały wydane w sposób niegospodarny” – czytamy w interpelacji.

Paweł Olszewski chce wyjaśnić kilka nurtujących go spraw, między innymi tego, ilu policjantów było zaangażowanych w to przedsięwzięcie, w jaki sposób rozliczano ich godziny pracy i jaki był koszt ich udziału w imprezie. Minister spraw wewnętrznych i Minister obrony mają obowiązek udzielić mu wszystkich odpowiedzi w ciągu kilku tygodni.

Czy polityk PO słusznie żąda wyjaśnień?


loading...
loading...


Aktualizacja: 11 grudnia 2019