Urodzony bez oczu, porzucony przez matkę. Poznaj tego pięknego chłopca!
Średnia 4 (80%) 1 głosy(ów)

Sasha to chłopiec z Rosji i jedno z zaledwie trojga dzieci na świecie, które urodziło się z niezwykle rzadką chorobą, bez oczu. Urocze dziecko zostało zaraz po porodzie porzucone przez swoją młodą mamę i umieszczone w sierocińcu.

Matka czuła, że ​​nie może zaoferować dziecku pomocy, której będzie potrzebowało. Pielęgniarka, która opiekowała się chłopcem, gdy miał zaledwie sześć miesięcy, powiedziała:

„Nie różni się od innych dzieci, bawi się i uśmiecha się jak każde zdrowe dziecko”.1

Pozostałe dzieci, które urodziły się z tą samą chorobą co Sasha czyli zespołem anoftalmii SOX2, mają inne poważne problemy zdrowotne. Ale oprócz dwóch łagodnych cyst na czole, które zostały usunięte, mały chłopiec jest w świetnej formie. Zespół SOX2 anophthalmos dotyka tylko 1 na 25 milionów osób i powoduje nieprawidłowy rozwój oczu (brak gałek ocznych) i innych części ciała.2

Niestety, nie ma nadziei, że maluch kiedykolwiek zobaczy świat, ale wszczepiono mu małe oczodoły, które będzie trzeba powiększać co pół roku podczas operacji.3

Jednak jego stan nie przeszkodził mu w zdobyciu serc wszystkich tych, którzy się nim opiekowali. Pracownicy sierocińca nieustannie i desperacko szukali stałego domu dla małego Saszy, aż w końcu się udało! Rosyjska rodzina zaadoptowała chłopca i otoczyła miłością, na jaką zasługiwał od samych narodzin!

4

„Jesteśmy oczywiście bardzo szczęśliwi z powodu Sashy i życzymy jemu i jego rodzicom wszystkiego najlepszego” – powiedziała jedna z kobiet, które opiekowały się nim w sierocińcu.

Bądź szczęśliwy, Sasha!


loading...
loading...


Aktualizacja: 26 października 2020