10 wynalazków, które niegdyś uważano za bezużyteczne. Dziś nie wyobrażamy sobie bez nich życia.
Oceń ten post

Jedną z najcenniejszych rad wszystkich czasów jest: „Jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia, to lepiej milcz.”

Ale niestety, ludzie rzadko stosują się do tej wskazówki i od starożytności do dziś bezlitośnie wyśmiewają nawet najbardziej genialne pomysły.

Podajemy 10 przykładów na to, że nadal tkwilibyśmy w zamierzchłych czasach, gdyby ludzie poddali się temu, co mówią niektórzy ”eksperci”:

10. „Lokomotywa parowa porusza się zgodnie z wolą Szatana”opowiastki

Czy wyobrażasz sobie życie bez pociągów? My – z trudem. Niegdyś pomysł, aby zastąpić zwierzęta pociągowe lokomotywami, został przyjęty z wrogością ze strony duchowieństwa, którzy widzieli w motoryzacji złe duchy, jak i lekarzy – oni wierzyli, że porusza się z prędkością przekraczającą 40 km / h może być szkodliwe dla zdrowia.

9. „Nikt nie potrzebuje prądu zmiennego”opowiastki

Zwolennik stosowania DC, Thomas Edison, w przeciwieństwie do Nikoli Tesli i innych przeciwników nie był tak dokładnie zaznajomiony z fizyką. W przeciwnym razie, nie powiedziałby, że „AC – to strata czasu i nikt nie będzie go używać. Konfrontacja Edison i Tesla stała się znana jako ”wojna prądów” i zakończyła bezwarunkowym zwycięstwem AC.

8. „Żarówka jest bezużyteczna”opowiastki

Pierwsza lampa żarowa (na zdjęciu po lewej stronie), według jednego z naukowców z Institute of Technology Stevens w Stanach Zjednoczonych, była „nieinteresująca i bezużyteczna dla naukowców”. Jedna z takich „bezużytecznych” wynalazków (na zdjęciu po prawej) jest używana do dziś i będzie jeszcze przez tysiące lat.

7. „Szczepionki są szkodliwe dla zdrowia”opowiastki

Cierpisz na ospę? My też nie. Dziękujemy za to nauce! Pomimo wyeliminowania ospy i niemal całkowitego zniknięcia innych chorób, niektóre szczepionki są nadal postrzegane jako niezwykle szkodliwe. Więc wy możecie wyobrazić sobie jaki rodzaj opozycji musieli pokonać ci, którzy ratowali nas przed strasznymi chorobami.

6. „Telewizja szybko się znudzi”opowiastki

Wyobrażacie sobie dzisiejszy świat bez telewizji? Początkowo była bardzo negowana przez przez niektórych wynalazców – na przykład jednego z „ojców radia”- Lee de Foresta. Jak widzimy, ich przekonania były całkowicie błędne. Być może chodziło o to, że telewizja w wielkim stopniu ”zabrała” ich słuchaczy?

5. „Statek kosmiczny nie ma racji bytu”opowiastki

Ponownie nie możemy zapomnieć o krytycznym Lee de Foreście, który stwierdził, że „nie widzi żadnych przyszłych statków kosmicznych, które wykraczają poza ziemską atmosferę”. Następnie ludzie odwiedzili Księżyc, a teraz zdobędą Marsa.

4. „Lamborghini może produkować tylko ciągniki”

opowiastki
Wszystko zaczęło się od faktu, że właściciel fabryki ciągników Ferruccio Lamborghini kupił Ferrari 250 GT, który miał problemy ze sprzęgłem. Enzo Ferrari odmówił przyjęcia reklamacji, mówiąc, że Lamborghini powinien zajmować się wyłącznie ciągnikami, ponieważ nie ma pojęcia o samochodach sportowych.

3. „Komputer osobisty? Kto tego potrzebuje?! „opowiastki

W 1949 roku, rok po stworzeniu małej maszyny eksperymentalnej w Manchesterze, stwierdzono, że „technologia komputerowa osiągnęła granicę”. To brzmi śmiesznie, prawda? Oto oświadczenie z 1977 roku autorstwa szefa firmy komputerowej Ken Olsen: „Nie ma powodu, by sądzić, że ktoś chce mieć komputer w domu”. Jak się okazało, wiele osób nie było niechętnych.

2. ”Nikt nie kupi telefonu komórkowego”opowiastki

To, co mówili o telefonach komórkowych: „Nigdy nie zastąpią telefonów stacjonarnych. Nawet jeśli ten projekt zostanie zrealizowany w naszym życiu, będzie to zbyt kosztowne „. Ale 14-kilogramowe telefony komórkowe najpierw przypominały wielkością cegłę, a potem stawały się nie tylko małe i lekkie, ale przystępne w cenie dla prawie każdego.

1. „IPad nie jest dla nikogo ciekawy”wynalazków

Jeden z najnowszych wynalazków, który również wydawał się nieudany. Firma Simpson Carpenter, zaangażowana w badania rynku,uważa, że iPad „nie jest w stanie przyciągnąć masowego kupującego”. Ale po zaledwie 18 miesiącach sprzedano 30 milionów tych urządzeń.

Dziś trudno wyobrazić sobie życie i normalne funkcjonowanie bez tych 10 wynalazków, które niegdyś spotkały się z bardzo negatywnym przyjęciem ze strony niektórych specjalistów.

Źródło: eastnews.ru

Zobacz także – 13-latek sam zbudował na podwórku mini dom. Zobacz, jak wygląda ukończony projekt! oraz Znalazł drżącego szczeniaka z taśmą owiniętą wokół pyszczka! OKRUCIEŃSTWO!


loading...
loading...


Aktualizacja: 25 lutego 2019