Walka z inflacją. Koniec 500+ i 13 emerytury?! Ekonomiści nie mają złudzeń!
Średnia 1 (20%) 1 głosy(ów)

Szef Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak apeluje do rządu o korektę polityki socjalnej w kontekście walki z rosnącą inflacją. Kaźmierczak wskazał, które programy społeczne należy zlikwidować.

Inflacja sprawia, że spada wartość pieniądza. Oszczędności trzymane w bankach skurczyły się w ciągu roku o 8,6 procent – o tyle mniej można będzie kupić za nie dziś, niż można było na początku 2021 roku. W praktyce oznacza to, że przez jeden miesiąc pracowaliśmy za darmo. Można się o tym przekonać, korzystając z inflacyjnego kalkulatora wynagrodzeń.

Walka z inflacją 2

W ocenie prezesa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezarego Kaźmierczaka, każde z tych zjawisk jest „inflacjogenne”. W tej sytuacji, w jego ocenie rząd „powinien przeprowadzić korektę swojej polityki socjalnej”.

„Już się wycofano z 14. emerytury, należy się wycofać z 13. emerytury, należy się wycofać z 500 plus na pierwsze dziecko, a na drugie zostawić. To jest dobra okazja do tego, żeby te programy socjalne, na które nas nie stać, wycofać. Ja od jednego z polityków PiS słyszałem, że 500 plus na pierwsze dziecko to jest innowacyjna forma wprowadzenia podatku z jednoczesnym wprowadzeniem bykowego bez nazywania tego bykowym”Walka z inflacją 3

Jeśli inflacja ma zostać poskromiona, trzeba skończyć z takim rozdawnictwem – przekonywał Kaźmierczak. Szef ZPP wskazał, że trzeba poważnie zrewidować założenia polityki socjalnej.


loading...
loading...


Aktualizacja: 18 stycznia 2022