Weterynarz pisze rozdzierający serce list do właścicieli umierających zwierząt.
Średnia 4.1 (81.54%) 13 głosy(ów)

Jako kochający właściciel zwierząt domowych, myśl o ostatniej chwili ze swoim ukochanym zwierzakiem jest prawie nie do zniesienia. Odkładasz ten moment najdalej jak się da, zanim w końcu dotrzesz do dnia pożegnania.

Szpital dla zwierząt niedawno opublikował list od anonimowego weterynarza błagającego właścicieli zwierząt domowych o pozostanie w sali podczas eutanazji. Zakończenie życia zwierząt chorych w sposób bezbolesny jest zwykle najlepszą, najbardziej humanitarną opcją. Jednak wielu kochających właścicieli ma trudności z obserwowaniem tego zabiegu.zwierząt1

To całkowicie zrozumiałe, ale ten anonimowy weterynarz przekonuje za pozostaniem ze swoimi pupilami podczas ich usypiania. Lekarz ten widział już zbyt wiele zwierząt, poszukujących w sali swoich właścicieli, przerażonych i zdezorientowanych – i to są ostatnie rzeczy, które czują, zanim umrą.

Oto list od anonimowego weterynarza:zwierząt2

”Kiedy jesteś właścicielem zwierzaka, nieuniknione jest, że umrze on przed Tobą. Więc jeśli trzeba zabrać go do weterynarza, aby bezboleśnie zakończyć jego cierpienie chcę, abyś wiedział, co wtedy się dzieje:
Byłeś centrum ich wszechświata podczas ich życia! Być może one były tylko niewielką częścią twojego życia, ale dla nich wy wszyscy jesteście jak rodzina.
Wykonanie tego kroku jest zawsze bardzo trudne, nie ma co do tego wątpliwości. Rozdziera serca ludzi, ale błagam cię: ”NIE ZOSTAWIAJ ICH SAMYCH”
Nie pozwól im pójść swoją ostatnią drogą do sali pełnej obcych ludzi w miejscu, którego nienawidzą.
Wszystko, co musisz zrozumieć, to to, że one cię szukają, jeśli zostawisz ich z tyłu. Patrzą na każdą twarz w poszukiwaniu ukochanej osoby. Nie potrafią zrozumieć, dlaczego zostawiasz je, gdy są chore, przestraszone i stare, wtedy, gdy potrzebują twojej miłości i ciepła.
Nie bądź tchórzem tylko dlatego, że uważasz, że jest to dla ciebie zbyt ciężkie. Wyobraź sobie, co one czują, kiedy po prostu odchodzisz, kiedy najbardziej cię potrzebują, a ludzie tacy jak ja zostają tam, aby zrobić wszystko, co możliwe, by ukoić ich ból, spróbować odebrać strach i wyjaśnić, dlaczego nie mogłeś zostać.

Od zmęczonego weterynarza o złamanym sercu”

Pod postem pojawił się ogrom komentarzy. To tylko niektóre z nich:

„Mój mąż i ja staliśmy obok naszych psów, głaszcząc je i rozmawiając z nimi do końca”– napisała Carol Dreyer. „To było bolesne, ale ich całkowita lojalność i miłość zasłużyły na to w zupełności.”

Inni, którzy zostawili swojego zwierzaka podczas eutanazji, teraz żałują swojej decyzji.
„Nigdy sobie tego nie wybaczę”– powiedział Judy Mayo. „Wciąż widzę jego małą twarz patrzącą na mnie, kiedy wychodzę z sali. Jeśli kiedykolwiek będę musiał to zrobić ponownie, zostanę i będę obok, dopóki nie odejdzie.”
„Powodem, dla którego psy  i koty nie muszą żyć tak długo jak my, jest to, że wiedzą, jak kochać, a ich misją na ziemi jest to, abyśmy my nauczyli się kochać. Dla niektórych ludzi nauka trwa dużo dłużej.”– dodał William Letcher.

zwierząt3

Każdy, kto posiada zwierzaka, powinien mieć świadomość, że odpowiedzialność za własne zwierzę nie kończy się przed drzwiami sali zabiegowej, ale wtedy, gdy ukochane zwierzę rozpoczyna swoją podróż do następnego życia, a Ty jesteś OBOK.

Zobacz także – Nowi właściciele domu znajdują list z ważną prośbą od byłych mieszkańców.


loading...
loading...


Aktualizacja: 3 grudnia 2018