WIDEO: Założyła swojemu psu maskę i wywołała ogromne kontrowersje!
Oceń ten post

Na głównym dworcu w Zurychu sfilmowano kobietę trzymającą w ramionach szczeniaka. Najbardziej zaskakujące jest to, że zwierzę nosiło maskę ochronną, podobnie jak jego właścicielka.

”Naprawdę muszę wam coś pokazać. Nie mogę w to uwierzyć” – powiedział przechodzień, który filmował tę scenę. Wideo opublikowane na Facebooku 2 września wywołało duże kontrowersje!

„Zwierzęta i maski nie idą w parze. To okrucieństwo wobec zwierząt” – czytamy w komentarzach pod filmem. „Biedny pies ” – napisał ktoś inny.”Proszę, nie torturuj swoich zwierząt. Nie są nosicielami choroby. Potrzebują opieki i odpowiednich warunków mieszkaniowych, a nie masek ” – czytamy na Facebooku.

Od początku pandemii wiele stowarzyszeń praw zwierząt ostrzegało już, że zakładanie maski psu lub kotu jest niebezpieczne. Noszenie maski przez zwierzę powoduje stres i zadyszkę u naszych czworonożnych przyjaciół.

„Maski zagrażają dobrostanowi zwierząt. Każdy, kto zmusza je do noszenia masek, jednocześnie je torturuje” – powiedziała Christine Künzli, zastępca dyrektora Fundacji na rzecz praw Zwierząt.

Kolejne zagrożenie dla zwierząt

Uważaj, detergenty i żele wodno-alkoholowe nie są przeznaczone do „dezynfekcji” psów i kotów przed koronawirusem! Koty w śpiączce alkoholowej, psy ze spalonymi łapami – to tylko przykłady jakie widzieli już weterynarze.1

W obawie przed zakażeniem COVID-19 niektórzy ludzie dezynfekowali futra swoim zwierzętom płynem lub żelem wodno-alkoholowym. PRZYPOMINAMY IŻ W ŻADNYM WYPADKU NIE NALEŻY TAK POSTĘPOWAĆ!

„Jeśli właściciele naprawdę chcą umyć swojego kota, trzeba go umyć specjalnym szamponem lub ewentualnie, w rozsądny sposób, użyć chusteczek dla niemowląt” – wyjaśnia Christophe Buhout , weterynarz i członek krajowego związku lekarzy weterynarii. W przypadku psów środki ostrożności są takie same!


loading...
loading...


Aktualizacja: 9 września 2020