Nastolatka podczas wakacji na Jamajce widzi wygłodzonego szczeniaka. To, co robi potem budzi OGROMNY podziw!
Średnia 4.4 (87.5%) 16 głosy(ów)

W grudniu nastoletnia Elliot Sherin z Seattle i jej rodzina wybrali się na karaibski rejs, podczas którego zatrzymali się na Jamajce na kilka dni. Dziewczyna wraz ze swoim tatą zamierzali pojeździć konno, ale kiedy dotarli na plażę, to, co zobaczyli, kompletnie ich zdruzgotało: bezdomne i wychudzone do granic możliwości psy błąkały się w poszukiwaniu żywności od turystów.
głodny pies
Wiele z tych psów nie bało się, kiedy przychodziło prosić o jedzenie, ale wśród stada był jeden nieśmiały szczeniak. Wydawało się, że ma około trzech miesięcy i niestety wciąż jest odtrącany i przez większe osobniki.

Był wyraźnie wygłodzony i ledwie trzymał się na nogach. Ten biedny szczeniak nie przeżyłby długo, ponieważ nie miał szans na zdobycie jedzenia przy starszych psach.
głodny pies

Widok ten wstrząsnął Elliot tak bardzo, że wiedziała, iż musi działać.

Zaalarmowała lokalną organizację ratunkową, która zgodziła się zająć psem pod warunkiem, że dziewczyna najpierw go złapie, a potem opłaci koszty opieki Rodzice Elliot bardzo ją wspierali, ale obawiali się, że nic nie będzie mogła zrobić dla szczenięcia w czasie ich kilku ostatnich dni pobytu na Jamajce…

Jednak dziewczyna była tak zdeterminowana, że niezależnie od wszystkich przeszkód pragnęła uratować to małe biedne stworzenie. Wiedziała, że jeśli uda jej się znaleźć sposób na zdobycie niezbędnych funduszy, ten szczeniak będzie jej.
głodny pies
Zaraz po powrocie do domu założyła konto GoFundMe i krótko opisała sytuację szczenięcia, dodając, że „ten mały chłopiec potrzebuje domu, w którym będzie kochany i naprawdę wierzę, że mogę mu to dać”.

Pięć dni. Tyle było potrzeba, by zebrać wystarczającą ilość pieniędzy na pokrycie rachunków u weterynarza, bilety lotnicze i związane z tym opłaty.

Tymczasem Elliot ciągle rozmawiała z pracownikami końskiego rancza, błagając ich, by złapali szczeniaka, aby mogła zacząć przygotowania do podróży. Minęło kilka tygodni, ale w końcu otrzymała e-mail: zwierzak został złapany i przetransportowany do Animal House Jamajka, schronienia, które obiecało zająć się nim, dopóki nie zorganizuje się dla niego transportu.

Ponieważ do tej pory psiak był pozostawiony sam sobie, miał na ciele liczne skaleczenia i zadrapania, więc potrzebował trochę czasu, aby wrócić do formy i pełni sił.

głodny pies
Wreszcie, w połowie lutego nastał długo wyczekiwany lot:

”Dotarliśmy na lotnisko, na którym czekał z wszystkimi innymi zwierzętami, które przyleciały. Podniosły się drzwi i zobaczyłam go siedzącego w skrzyni… i płakałam. Był tutaj, po tym, jak wszyscy śmiali się ze mnie i mojego planu ratowania go. Był w domu i był taki piękny.”

Mając zaledwie 16 lat, ta sympatyczna miłośniczka zwierząt zebrała więcej niż wystarczającą ilość pieniędzy, aby zapłacić za przelot, więc przekazała dodatkowe fundusze z powrotem do schroniska jako sposób podziękowania. Nazwała swojego nowego pupila ”Kingston”, po stolicy Jamajki.
głodny pies

„On po prostu chciał siedzieć przy mnie i się przytulać. Wszystko, czego chciał to trochę uwagi i miłości”-wspomina Elliot.

”Przed spotkaniem Kingstona nigdy nie odwiedziłam kraju, w którym dzikie psy są tak wygłodzone. Nigdy nie widziałam tak niedożywionego psa, że ledwo mógł iść. Otworzył mi oczy na tak wiele rzeczy. Jestem wdzięczna.”

Elliot
Młody Kingston nigdy nie był szczęśliwszy! Zaczął od bardzo ciężkiego życia, ale cała miłość i uwaga, jakie dostaje od swojej ludzkiej rodziny i psiego starszego brata, Bentleya, nadrabia te miesiące, które spędził samotnie, przestraszony na Jamajce.

Podziel się tą historią ze znajomymi na Facebooku, by podziękować Elliot za ciężką pracę i ogromne serce!

Przykuta krótkim łańcuchem, ledwie mogła oddychać! Suczka przeżyła piekło!

Zobacz także – Wielu rodziców robi to przed zaśnięciem dziecka. Mama tragicznie zmarłej dziewczynki OSTRZEGA!


loading...
loading...


Aktualizacja: 4 kwietnia 2019