Znalazł pięć wiewiórek związanych ze sobą ogonami! Reakcja była natychmiastowa!
Średnia 5 (100%) 3 głosy(ów)

Na szczęście wszędzie są na świecie ludzie, którzy pomagają zwierzętom w potrzebie, jak dowodzi historia poniżej. W stanie Wisconsin (USA) pewien mężczyzna dokonał rozdzierającego serca odkrycia: dostrzegł pięć młodych wiewiórek związanych ze sobą ogonami!

Miłośnik zwierząt niezwłocznie powiadomił Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Wisconsin.Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt1

Gdy ekipa z centrum rehabilitacyjnego odnalazła je, okazało się, że zwierzęta to rodzeństwo. Ich ogonki splątały się przez trawę i plastikowe fragmenty, których ich matka użyła do uwicia gniazda.Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt2

Trzeba było szybko reagować, lecz nie było to początkowo takie łatwe, ponieważ z pewnością można sobie wyobrazić, jak niespokojne, niesforne i zwinne były te przestraszone, zestresowane i zdezorientowane wiewiórki.Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt3

„Naszym pierwszym krokiem było znieczulenie pięciorga rodzeństwa. Po tym osiągnięciu rozpoczęliśmy prace nad rozplątaniem „węzła gordyjskiego” z mocno splątanymi ogonami i materiałem gniazdowym”

„Nie można było stwierdzić, czyj był dany ogon, a my byliśmy coraz bardziej zaniepokojeni. Wszystkie wiewiórki cierpiały z powodu różnego stopnia uszkodzenia tkanek w ogonach, spowodowanego zaburzeniem krążenia”.

Personel ośrodka Wildlife odcinał trawę i plastikowe węzły za pomocą nożyczek, jednocześnie „bardzo uważając, aby nie obcinać niczyich ogonków podczas procesu”.
Po około 20 minutach delikatnego cięcia młode gryzonie były wolne i wkrótce zaczęły się swobodnie poruszać.Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt4

„Możemy sobie tylko wyobrazić, jak wielką odczuwają ulgę, gdy czują się wolne od siebie nawzajem i poruszają się niezależnie. Są podekscytowane, że mogą się wpinać i skakać, ponieważ młode wiewiórki potrzebują odpowiedniego rozwoju w ich wieku „– pisze Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt.

Zwierzęta zostaną w klinice jeszcze kilka dni, ponieważ weterynarze chcą mieć pewność, że przepływ krwi do ogonów przebiega prawidłowo.

Bez uważnej i szybkiej interwencji, zwierzęta te straciłyby swój bardzo ważny ogon (ważny dla równowagi i ochrony termicznej) – i prawdopodobnie ich życia.

Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt5

Jak dobrze, że w porę nadeszła pomoc! Mamy nadzieję, że rodzeństwo będzie mogło wrócić do swojego środowiska naturalnego jak najszybciej i już nigdy nie ”wplącze” się w podobną historię!

Zobacz także – Wieloryb utknął na plaży i czekał tylko na śmierć. Zobacz tylko, co zrobiła grupa ludzi, by mu pomóc! WSPANIAŁE! oraz Śmieciarz widzi powieszoną na płocie torbę i dokonuje strasznego odkrycia!


loading...
loading...


Aktualizacja: 5 października 2018