Otyłość jest problemem, z którym borykają się nie tylko ludzie – zwierzęta również cierpią z tego powodu. Zwykle jednak, a nawet zawsze wina leży po stronie ich właścicieli.

Zazwyczaj nie jest to złą intencją, kiedy ludzie zbyt często i w dużej ilości napełniają miski swoich pupili. Jednak taki sposób karmienia może skończyć się tragiczne, tak, jak w przypadku psa rasy Beagle o imieniu Lady Honey.

Siedmioletnia sunia miała znaczną nadwagę, gdy została zabrana do schroniska, gdzie czekała ją eutanazja. Zamiast zdrowych 9 kilogramów odpowiednich dla jej wieku i rasy, ona ważyła oszałamiające 31 kilogramów. Ponieważ ledwo mogła się poruszać i wydawała się chora, chciano uwolnić się od cierpienia.

„Była prawie nieruchliwa. Jej brzuch ślizgał się po podłodze. Mogła przemieścić się kilka metrów tylko za pomocą swoich przednich łap.”

Do tak złego stanu doprowadziła ją była właścicielka, która cierpiała na demencję. Kobieta coraz częściej zapominała, czy już dawała jedzenie swojej suni, więc w rezultacie karmiła ją zbyt często.

Ponadto Honey, jak się później okazało, miała problem z tarczycą, która sprzyjała jej nadwadze.

Honey miała zostać uśpiona, lecz personel schroniska nie miał serca, aby położyć kres jej życiu w tak młodym wieku.

Wspólnie zaczęli walkę o jej zdrowie, a efekty przyszły szybciej, niż się spodziewano. Dzięki ciężkiej pracy Honey udało się w stosunkowo krótkim czasie stracić ponad 17 kg.

Oczywiście jej dieta została zmieniona, a w życie wdrożono plan treningowy. Aby chronić stawy, Honey początkowo ćwiczyła w wodzie.

„Nienawidziła wody na początku, ale cały czas zachęcaliśmy ją, żeby ruszała się w basenie. W nagrodę dostawała zdrowe przekąski” – powiedziała pielęgniarka.

Po kilku tygodniach opieki i terapii, Honey jest już wolna od większości swoich fizycznych obciążeń i wygląda już zupełnie inaczej.

„Chodzi na długie spacery, wspina się po schodach i lubi szaleć, gdy ma ”dziką fazę”. Widać wyraźnie, że czuje się o wiele lepiej” – dodaje pielęgniarka.


Chociaż wciąż musi stracić jeszcze kilka kilogramów, nie potrwa długo, zanim Honey będzie gotowa na nową rodzinę. Mamy nadzieję, że trafi do domu z dużym ogrodem, gdzie będzie mogła biegać i na nowo cieszyć się życiem!
Źródło: thedodo.com wgrz.com