Włożyli petardy do ananasa. Słoń zmarł w męczarniach!
Średnia 2.7 (53.33%) 12 głosy(ów)

27 maja ciężarna słonica zmarła w Kerali w Indiach z powodu rozdzierającego bólu po ugryzieniu w ananasa wypełnionego petardami. Materiały wybuchowe wypadły jej z ust, poważnie uszkadzając szczękę.

Rzecznik departamentu leśnego Kerala powiedział, że rolnicy wkładają fajerwerki do żywności i sadzą ją na swoich polach, aby trzymać dzikie zwierzęta z dala od siebie.
Incydent przykuł uwagę opinii publicznej, gdy oficer leśny Mohan Krishnan, który próbował uratować zwierzę, podzielił się tą historią na Facebooku.

2

„Ufała wszystkim. Kiedy ananas, który zjadła, eksplodował, musiała być zszokowana, nie myśląc o sobie, ale o dziecku, które miała urodzić za 18 miesięcy”– powiedział Krishnan.

Urzędnicy twierdzą, że zwierzę prawdopodobnie wyszło z Parku Narodowego Silent Valley (SVNP) w poszukiwaniu pożywienia. Uważa się, że dotarło do dzielnicy Malappuram, gdzie wgryzło się w owoc nadziewany petardami.

Działaczka na rzecz praw zwierząt Maneka Gandhi powiedziała, że Malapurram jest jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc dla zwierząt w całym hrabstwie.

„To morderstwo, Malappuram słynie z takich incydentów, to najgwałtowniejsza dzielnica Indii. Na przykład rzucają truciznę na drogi, aby zginęło 300-400 ptaków i psów jednocześnie”– powiedziała, dodając, że słoń zostaje zabity co 3 dni w Kerali.

Język i usta słonicy były tak ciężko ranne, że nie mogła jeść.

„Nie skrzywdziłaby ani jednej istoty ludzkiej, nawet gdy biegła w palącym bólu na ulicach wioski. Nie zmiażdżyła ani jednego domu” – dodał Krishnan.3

Zwierzę dotarło później do rzeki Velliyar i stało tam z głową częściowo zanurzoną pod wodą. Leśniczy wyjawił, że w końcu umarło stojąc w wodzie.
Urzędnicy zabrali ciężarną słonicę z powrotem do lasu ciężarówką i skremowali.5

Lokalne władze wszczęły dochodzenie w sprawie zabicia 15-letniego słonia. Dwie organizacje ogłosiły nagrody pieniężne każdemu, kto może dostarczyć informacje, które doprowadzą do aresztowania sprawcy.
Podczas śledztwa ludzie w mediach społecznościowych oddają hołd biednemu zwierzęciu, dzieląc się dziełami sztuki, które wykonali na jego cześć:6 8 9 12 13 15 20


loading...
loading...


Aktualizacja: 9 czerwca 2020