Woda, którą można zjeść. Pomysł studenta podbija sieć!
Średnia 4 (80%) 1 głosy(ów)

Osoby cierpiące na Alzheimera i inne formy demencji często mają trudności z utrzymaniem stanu nawodnienia.

Niezależnie od tego, czy po prostu zapominają o wypiciu wystarczającej ilości wody, nie mogą jej znaleźć, czy po prostu nie odczuwają pragnienia, pacjenci Ci mogą łatwo ulec odwodnieniu – i z niszczycielskimi skutkami.Lewis1

Brytyjski student Lewis Hornby zauważył, że jego babcia, która ma demencję, również doświadcza tego powszechnego problemu. Jako początkujący wynalazca badający innowacyjne projektowanie inżynieryjne w Imperial College London, Lewis dostrzegł szansę na pomoc zarówno babci, jak i wszystkim innym zmagającym się z podobnymi schorzeniami. Postanowił znaleźć twórczy sposób, aby ułatwić i przypomnieć pacjentom o wypiciu wody, której tak bardzo potrzebują.

Lewis2

„U osób z demencją objawy odwodnienia często mylnie przypisuje się ich stanowi podstawowemu, co oznacza, że łatwo mogą pozostać niezauważone, dopóki nie staną się zagrożeniem dla życia”-stwierdził Lewis.

„Mniej więcej rok temu moja babcia niespodziewanie przewieziona do szpitala okazała się być poważnie odwodniona. Na szczęście po 24 godzinach przy pomocy płynów dożylnych powróciła do domu i do dziś cieszy się dobrą jakością życia”.

Lewis rozmawiał z kilkoma psychologami i spędził tydzień w domu opieki przebywając w towarzystwie osób z demencją, aby wymyślić „wodę, którą można zjeść”. Swój produkt nazywa „Krople Jelly”. Wyglądają one jak cukierki, które przyciągają wzrok jaskrawymi kolorami. Nawet ci, którzy stale odrzucali jedzenie i picie, są zachwyceni tymi pełnymi wody żelatynowymi smakołykami.Lewis3

Student pomyślał także o opakowaniu produktu, projektując przezroczyste, łatwe do otwarcia pudełko, które zapewnia pacjentom wizualne przypomnienie o zjedzeniu Kropli Jelly.

„Po pierwszej prezentacji babcia zjadła 7 kropli Jelly w 10 minut. To odpowiednik kubka pełnego wody, coś, co zwykle zajmuje wiele godzin i wymaga znacznie więcej pomocy.”Lewis4

Kropla Jelly zdobyła już wiele nagród. Domy opieki w Wielkiej Brytanii już próbują tego produktu, a Lewis ma nadzieję, że wkrótce będzie więcej badań i prób.

Dobra robota, Lewis! Dzięki Bogu za innowatorów, takich jak Ty, którzy wymyślili wyjątkowe rozwiązanie powszechnego problemu.Lewis5

Obejrzyj film, jak babcia Lewisa po raz pierwszy próbuje wynalazku wnuka i pamiętaj, aby podzielić się tą ważną wiadomością!

Zobacz także – 5-letnia dziewczynka po raz pierwszy spotyka się ze swoją prababcią, która cierpi na demencję. Podczas wizyty ”przywraca jej życie”.


loading...
loading...


Aktualizacja: 6 września 2018