W tym Kościele wpłacisz na ofiarę kartą! Pierwszy ”ofiaromat” w Polsce!
Średnia 3.6 (71.43%) 14 głosy(ów)

W jednym z Kościołów w Lublinie niewątpliwie idzie się z duchem czasu. Teraz już nie trzeba pamiętać, by brać ze sobą pieniądze ”na ofiarę”. Wystarczy przyłożyć swoją kartę do ”ofiaromatu i wybrać kwotę, jaką chce się wpłacić na wybrany cel.

na ofiarę kartą1
wiadomosci.wp.pl

Ofiaromat niczym nie różni się w wyglądzie od zwykłego terminala płatniczego. Wierni mają do wyboru trzy warianty datków: na cele charytatywne (Caritas), misje oraz „cele kultu religijnego”, to znaczy potrzeby miejscowej parafii. Widnieją na nim również cztery kwoty ofiary: 5, 10, 20 zł lub „inna kwota”. Przy wyborze innej kwoty sami decydujemy, jaką darujemy ofiarę. Minimalnie to 1zł, maksymalnie 50zł.

Wpłacać można zarówno zbliżeniowo, jak i poprzez wpisanie kodu PIN.

na ofiarę kartą2
wiadomosci.wp.pl

”Wierni coraz częściej nie noszą przy sobie gotówki, ale chcą wpłacić ofiarę. Chodzi o to, żeby im to ułatwić” – mówi ks. Adam Lewandowski, proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty.

na ofiarę kartą3
wiadomosci.wp.pl

”Nowoczesne technologie mają na celu ułatwienie codziennego życia. Jeśli nie wypaczają istoty religijnego znaku, są nie tylko w Kościele mile widziane, ale też skutecznie stosowane przez duszpasterzy” – wyjaśnia ks. Adam Jaszcz, rzecznik Kurii Metropolitalnej w Lublinie.

Być może już niedługo Kościoły w całej Polsce będą posiadały takie urządzenie. Będziecie korzystali?


loading...
loading...


Aktualizacja: 4 stycznia 2020