Wrony przynoszą dziewczynce prezenty, aby podziękować za wyżywienie. WSPANIAŁE!
Średnia 4.8 (96.47%) 17 głosy(ów)

Od czasu do czasu Gabi Mann, 8-letnia dziewczynka mieszkająca w Seattle, dostaje małe, specjalne prezenty dostarczane do jej domu. Zbiera i zatrzymuje wszystko, co może, ponieważ podarunki te pochodzą od bardzo szczególnej grupy przyjaciół – miejscowej populacji wron, która przynosi jej lśniące świecidełka jako prezenty w podziękowaniu za karmienie ich, odkąd dziewczynka skończyła 4 lata.

Te „prezenty” składają się z guzików, elementów LEGO, skrawków metalu, a nawet koralików w kształcie serca. Kiedyś Gabi dostała nawet kawałek metalu z napisem „najlepszy”.

„Nie wiem, czy nadal mają tę część, na której jest napisane ,,przyjaciel”- śmieje się Gabi, rozbawiona myślą o wronie noszącej pasujący naszyjnik.

Dla niektórych te drobiazgi mogą wydawać się przeznaczone do kosza, ale dla Gabi są bezcenne ze względu na to, skąd pochodzą.

Kiedy 8-letnia Gabi karmiła wrony w swoim sąsiedztwie…3

…ptaki zaczęły jej dziękować prezentami!4

Przynoszą wszystko co się błyszczy i co zmieści się do ich dziobów5

Gabi ma już całą kolekcję cennych prezentów!6

Kiedyś dostała nawet kawałek metalu z napisem „najlepszy”.7

Wrony zwróciły także pokrywkę obiektywu aparatu, którą kiedyś zgubiła mama Gabi podczas fotografowania ptaków: „Jestem pewna, że było to zamierzone. Cały czas nas obserwują. Jestem pewna, że wiedział, że to upuściłam i zdecydowały, że chcą to zwrócić”– uśmiecha się kobieta.8

Historia Gabi pokazuje, że nawet w świecie zwierząt dobroć rodzi dobroć! Jeśli masz jakieś wrony w pobliżu, pamiętaj o tej historii. Być może poznasz nowych przyjaciół!


loading...
loading...


Aktualizacja: 8 maja 2020