Wychudzone lwy w strasznych warunkach w najgorszym na świecie zoo. SZOKUJĄCE ZDJĘCIA!
Średnia 1.9 (37.14%) 14 głosy(ów)

Aktywista Osman Salih wzywa o pomoc dla głodujących lwów w Sudanie. Zdjęcia, które opublikował w Internecie są szokujące!

Wychudzone wielkie koty są zamknięte za kratkami w Khartoum’s Al-Qureshi Park, stolicy Sudanu Chartumie. Od tygodni nie otrzymywały wystarczającej ilości jedzenia i lekarstw, ponieważ kraj przeżywa szokujący kryzys gospodarczy.
Niektóre raporty mówią, że jeden z lwów już zmarł z wycieńczenia.Wychudzone lwy2

W internecie już wzywa się o pomoc, by znaleźć im nowy, bezpieczny dom zanim umrą z niedożywienia.

Osman Salih rozpoczął teraz kampanię na Facebooku – „Sudananimalrescue” – w celu ratowania tych pięknych, lecz tak zaniedbanych i zapomnianych zwierząt.

Napisał: „Byłem wstrząśnięty, gdy zobaczyłem te lwy w parku… Ich kości wystawały ze skóry. Wzywam zainteresowane osoby i instytucje do pomocy”.Wychudzone lwy3

Weterynarze ujawnili, że zdrowie lwów ostatnio poważnie się pogorszyło, a niektóre z nich straciły prawie dwie trzecie masy ciała.
„Jedzenie nie zawsze jest dostępne, dlatego kupujemy je z własnych pieniędzy, aby nakarmić lwy”- powiedział Essamelddine Hajjar, kierownik parku.Wychudzone lwy4

Szokujące warunki zoo wpływają również na zdrowie zwierząt. Są chore, a opieki weterynaryjnej i lekarstw cały czas brakuje.

Gdy w mediach społecznościowych pojawiły się przerażające zdjęcia lwów, wolontariusze i dziennikarze przybyli do zoo. Zgodnie z ustaleniami reportera AFP, jeden z pięciu lwów był karmiony kroplówką, a kawałki zgniłego mięsa pokryte muchami były widoczne porozrzucane w pobliżu zardzewiałych klatek.Wychudzone lwy5

Lwy afrykańskie zostały sklasyfikowane przez Międzynarodową Unię Ochrony Przyrody jako zagrożone.

Ich populacja spadła o 43 procent między 1993 a 2014 rokiem, przy czym szacuje się, że obecnie żyje tylko 20 000.


loading...
loading...


Aktualizacja: 27 stycznia 2020