5-letnia dziewczynka wyszła na dwór i ślad po niej zaginął. Gdyby nie pomoc dwóch nastolatków, wszystko skończyłoby się tragedią.
Średnia 4.9 (97.14%) 14 głosy(ów)

Jedno z najgorszych uczuć, jakie może spotkać matkę, to gdy dziecko wychodzi z domu i już nie wraca. Dokładnie tak było w Lancaster w Pensylwanii.

W piękny czerwcowy dzień 5-letnia Jocelyn wyszła pobawić się na dworze i zniknęła bez śladu.
opowiastki

Zrozpaczeni rodzice byli pewni

Zrozpaczeni rodzice byli pewni, że ich córce nie grozi żadne niebezpieczeństwo, ponieważ mieszkają w bardzo spokojnej okolicy. Niestety, pomylili się.

Kiedy tylko matka dziewczynki zorientowała się, że Jocelyn zniknęła, natychmiast zadzwoniła na policję, a kilkanaście minut później cała okolica włączyła się do poszukiwań.
opowiastki

Sąsiedzi, policja, straż pożarna-wszyscy starali się wykryć jakikolwiek ślad po małej dziewczynce.

Lecz bez powodzenia.
opowiastki

Do akcji włączył się również 15-letni Temar Boggs

Do akcji włączył się również 15-letni Temar Boggs, który akurat spędzał wolny czas z przyjacielem. Oboje chcieli pomóc w przeczesywaniu okolicy, więc wsiedli na rower i instynktownie pojechali do pobliskiego lasu, gdzie zauważyli bordowy samochód z białowłosym mężczyzną za kierownicą i małą dziewczynką w środku.

Z ich zeznań wynika, iż kierowca zachowywał się bardzo chaotycznie, tak, jakby nie wiedział, dokąd uciec.
opowiastki
Chłopcy wiedzieli już, że to porywacz 5-latki i bez wahania podjęli za nim pościg. Kiedy mężczyzna zorientował się, iż jest śledzony, popadł w panikę i po kilku zakrętach otworzył drzwi i wypchnął dziewczynkę z samochodu.
opowiastki
„Gdy tylko facet zauważył, że go ścigamy, zatrzymał się na końcu wzgórza i wypuścił ją, a ona pobiegła do mnie i powiedziała, że potrzebuje swojej mamy”– powiedział Boggs lokalnej telewizji WGAL.
opowiastki

Po uratowaniu dziewczynki

Po uratowaniu dziewczynki, Temar i jego kolega Chris natychmiast stali się wielkimi bohaterami Lancaster. Rodzina i sąsiedzi świętowali i przytulali ich.

Oni jednak nie czują się bohaterami. Powiedzieli, że pomoc drugiemu człowiekowi jest oczywista.
opowiastki

„Jestem zwyczajną osobą, która zrobiła coś, co zrobiłby każdy na moim miejscu”-powiedział Boggs.

opowiastki
Okazało się, że sprawcą porwania był mężczyzna skazany za molestowanie seksualne. Dzięki bohaterstwu Temara, jest teraz za kratami.

Policja poinformowała, że zwabił dziewczynę do samochodu, oferując jej lody oraz że znaleziono dowody, iż 5-latka została zaatakowana.
opowiastki
Ta historia skończyła się jednak nie tylko na licznych podziękowaniach dla 15 latków.

Anonimowa kobieta z Nowego Jorku była pod tak wielkim wrażeniem tych młodych, dzielnych ludzi, że otworzyła kampanię zbierania funduszy, aby sfinansować ich naukę w College’u.

Wkrótce potem udało się zebrać dwukrotni więcej niż zakładano!

opowiastki
Poniżej można zobaczyć krótki reportaż ze sprawy:

Odwaga, determinacja i chęć pomocy-to wszystko posiadali dwaj 15-latkowie, dzięki którym mała Jocelyn jest dziś z powrotem ze swoimi rodzicami w bezpiecznym domu.

I my dziękujemy za ten wielki gest!

Źródło: youtube.com stern.de

Zobacz także – 8-latek pisze list do zamordowanej matki. Jego słowa wywołują łzy! oraz Pies czuwa całą noc obok człowieka z Alzheimerem. Otrzymuje za to najlepszą nagrodę!


loading...
loading...


Aktualizacja: 22 lutego 2019