Zabijają małpy dla zabawy i pozują z ich ciałami do zdjęć!
Średnia 4.5 (89.33%) 15 głosy(ów)

Brytyjscy myśliwi strzelają do małp i innych zagrożonych zwierząt dla zabawy – przywieźli do Anglii prawie 500 „trofeów”!

Te wspaniałe małpy zastrzelone przez krwiożerczych brytyjskich turystów są ”wspaniałą okazją budżetową” dla myśliwych szukających taniego trofeum.

Pawiany i małpy vervet są najpopularniejszymi celami, z których setki ciał zostały w ostatnich latach przetransportowane do Wielkiej Brytanii.Zabijają małpy1

Polowanie jest legalne na mocy prawa międzynarodowego, a organizatorzy polowań pobierają tylko symboliczną opłatę za strzelanie – a czasem nawet pozwalają mordować za darmo!

W porównaniu z kosztami dziesiątek tysięcy funtów za polowanie na lamparty i słonie, to naprawdę tani dreszczyk emocji dla okrutnych myśliwych przybywających do Afryki, by przywieźć do domu ”pamiątkę” w postaci zastrzelonej małpy.

Brytyjczycy Chris Beadle, Alan Nicholson, David Tart i Rodney Fuller pozują na tych zdjęciach z martwymi pawianami podczas podróży do Południowej Afryki:

Jeden z myśliwych w północno-zachodnim Londynie opublikował zdjęcia na Facebooku ze swoją martwą małpą. Internauci nazywali go „obrzydliwym” i pisali: „Powinieneś się wstydzić”. Ale on niekoniecznie przejął się krytycznymi komentarzami, odpowiadając: „Nie zdawałem sobie sprawy, że wszyscy są miłośnikami zwierząt”.Zabijają małpy2

NIE ZGADZAMY SIĘ NA POSZUKIWANIE TROFEÓW!

Badacz Sir Ranulph Fiennes powiedział: „Strzelanie do stworzeń, które są do nas tak podobne, jest całkowicie nieludzkie. Co ci ludzie myśleli, kiedy kupowali „wakacje na polowanie na małpy? To hańba dla naszego kraju. Ludzie, którzy to robią, powinni być w więzieniu. To przestępstwo przeciwko naturze”.

Eduardo Goncalves z kampanii na rzecz zakazu polowania na trofea mówi: „Ludzie będą przerażeni, że brytyjscy myśliwi strzelają do małp dla zabawy. Ponad 90% naszego DNA dzielimy z małpami i pawianami. Łowcy trofeów zabijają naszych ewolucyjnych kuzynów.”

Zabijają małpy3

Niektóre firmy myśliwskie zachęcają klientów do używania łuków i strzał – zwiększając ryzyko zadawania bolesnych obrażeń.

W ostatnich latach do Wielkiej Brytanii sprowadzono prawie 500 trofeów z martwych naczelnych, w tym ciał, skór i czaszek, zgodnie z danymi z Konwencji o międzynarodowym handlu zagrożonymi gatunkami.

Takie polowania znalazły się w centrum uwagi, ponieważ delegaci ze 180 krajów spotkali się niedawno w Genewie, aby rozważyć propozycje ochrony zagrożonych zwierząt.Zabijają małpy4

Zabójstwa takie jak te organizowane przez Umlilo i Africa Hunt Lodge są legalne, o ile są zgodne z ustawodawstwem danego kraju dotyczącym polowań.

Szokujące, że Africa Hunt Lodge, w którym obowiązuje zasada „nie zabijaj, nie pobieraj opłat”, organizuje polowania nawet dla dzieci!


Zdjęcie na ich stronie internetowej zrobione w czerwcu pokazuje dziecko o imieniu Nolan trzymające karabin po zastrzeleniu małpy!Zabijają małpy5

Audrey Delsink z Humane Society International powiedziała: „Małpy i pawiany mają złożony system społeczny i hierarchię, a te zabójstwa powodują spustoszenie. To głęboko niepokojące, że myśliwi, w tym dzieci, czerpią przyjemność z takich okrutnych czynów.”

Mamy nadzieję, że wkrótce nastanie zakaz importowania trofeów zwierzęcych i handlu częściami ciała!


loading...
loading...


Aktualizacja: 2 września 2019