13 latek zabił swoją 4-letnią siostrę pod nieobecność matki. Kobieta wybaczyła mu i regularnie odwiedza go w więzieniu…
Średnia 3 (60%) 2 głosy(ów)

Charity Lee ujawniła całemu światu, jak wybaczyła swojemu synowi, który w wieku 13 lat zabił czteroletnią siostrę. Kobieta nadal odwiedza go w więzieniu dekadę po ataku, którego dokonał w celu zemsty na niej.
opowiastki
Kobieta była w pracy, kiedy 5 lutego 2007 roku przyjechała policja, by powiedzieć, że jej czteroletnia córka Ella nie żyje.
opowiastki

Dziecko zostało dźgnięte 17 razy nożem przez 13-letniego brata. Chłopiec o imieniu Paris chwycił ostre narzędzie i zaatakował swoją przyrodnią siostrę, gdy spała w swoim łóżku, uprzednio przekonując opiekunkę do powrotu do domu. Następnie zadzwonił pod 911 i przyznał się do zabicia.
opowiastki
Początkowo Paris twierdził, że cierpi na halucynacje, ale później zeznał, że w chwili popełniania przestępstwa był przy zdrowych zmysłach, a morderstwo było zemstą na matce, która zażywała heroinę. Zabicie dziewczynki miało być karą za ten nałóg.
opowiastki
Wkrótce potem okazało się, że Paris jest wyjątkowo inteligentny, a jego IQ wynosi 141 (osoba z wynikiem testu powyżej 140 uważana jest jako ”geniusz”). Po wielu badaniach psychologicznych i psychiatrycznych stwierdzono również, że może on stanąć przed sądem i odpowiadać za swój czyn jak 18-latek. Dziś Paris ma 24 lata i odsiaduje wyrok 40 lat więzienia.
opowiastki
Choć Charity wyprowadziła się do innego stanu, nie zapomniała o swoim synu. Co więcej-wybaczyła mu i regularnie odwiedza go za kratkami.
opowiastki

Aby poradzić sobie ze swoim smutkiem, kobieta założyła fundację Ella, organizację non-profit, która wspiera osoby dotknięte przemocą. Odwiedza również więzienia, aby mówić o tym, jak reagować na przemoc w sposób, który może poprawić życie, zamiast je zniszczyć.
Charity
O tej historii powstał właśnie film dokumentalny „The Family I Had” („Rodzina, którą miałam”).

Źródło: thesun.co.uk

Zobacz także – Młody mężczyzna musiał stoczyć nierówną walkę z białaczką. Jego ostatni wpis na Instragramie mocno chwyta za serce i daje do myślenia!


loading...
loading...


Aktualizacja: 4 kwietnia 2019