Byli pewni, że zabili stwora terroryzującego ich wioskę. Nie mieli pojęcia, jak bardzo się pomylili…
Średnia 4.9 (97.14%) 7 głosy(ów)

Legenda głosi, że w ciemne noce Amerykę Środkową nawiedza przerażające stworzenie.

Wygląda jak olbrzymi pies, prawie tak duży jak krowa, o smolistym futrze, zaczerwienionych oczach, kopytach i pożądaniu zła. Ludzie, którzy spotykają go w nocy, nie wracają już do domu. Ta bestia nazywa się El Cadejo.

Według przekonań, oprócz okrutnego, czarnego Cadejo, istnieje też ”dobry duch”, biała istota o niebieskich oczach, która chroni mieszkańców. Jeśli czarny Cadejo prześladuje Cię w nocy, możesz uciec tylko, gdy biały Cadejo Cię uratuje – tak się mówi.
opowiastk

Kiedy w okolicy San Rafael Pacaya (Gwatemala) zaczęło dziać się coś dziwnego, mieszkańcy wioski obawiali się najgorszego. Zwierzęta znikały noc po nocy, a te, które zostały znalezione, nie żyły i nikt nie potrafił wyjaśnić, jak to się mogło stać, więc zaczęły się spekulacje: El Cadejo powrócił!

Zmartwieni, że to straszne stworzenie będzie nadal terroryzować ich wioskę, ludność zdecydowała się działać.
opowiastk
Chcieli znaleźć El Cadejo i wyeliminować go raz na zawsze. Każdej nocy wysyłano grupkę mężczyzn, która polowała na czarną niczym smoła bestię. Wkrótce rzekome stworzenie stało się ich ofiarą i zostało zabite. Jednak nikt nie miał pojęcia, jak straszny błąd został popełniony.

opowiastk
”Groźny stwór”, któremu odebrano życie to nieszkodliwe zwierzę, które jest zagrożone wyginięciem: kinkażu żółty.

Mężczyźni usprawiedliwiali swój czyn na podstawie tego, że nigdy wcześniej nie widzieli takiego zwierzęcia, a jego niespodziewane pojawienie się doprowadziło ich do podejrzeń, że to demoniczne stworzenie, które nawiedza wioskę.

opowiastk

W rzeczywistości kinkażu żółty boi się ludzi i trzyma się od nich z daleka, dlatego nikt nie miał okazji zobaczyć go wcześniej.
Cadejo
Sekretne zniknięcia w wiosce pozostają na razie nierozwiązane jak tajemnica El Cadejo.

Jedyną rzeczą, która jest jasna, jest to, że strach przed nieznajomym rzadko jest dobrym przewodnikiem. Jest nadzieja, że mieszkańcy wyciągną lekcję z bezpodstawnego zabicia niewinnego zwierzęcia i nigdy więcej nie nie zginie z ich rąk żadne bezbronne stworzenie.

Źródło: pinterest.de pinterest.de facebook.com

Zobacz także – 12 największych dziur na naszej planecie! One zapierają dech w piersi! oraz 20 wyjątkowych dzieł sztuki ulicznej. Są IMPONUJĄCE!


loading...
loading...


Aktualizacja: 16 maja 2019