Nastolatek zabrał bezdomnemu królika i zrzucił go z mostu. Mężczyzna nie wahał się ani chwili i wskoczył do lodowatej wody, by ratować przyjaciela…
Średnia 4 (80%) 6 głosy(ów)

John Byrne jest bezdomny już od 23 lat. Jako nastolatek uciekł z domu z obawy przed ojczymem i już nigdy nie wrócił do rodziny. Razem ze swoimi zwierzętami od dawna żyje na ulicach Dublina.
opowiastki
Mężczyzna zazwyczaj siedzi na moście i prosi przechodniów o drobną pomoc. Tak też było pewnego dnia, kiedy młody człowiek podbiegł do niego, złapał królika Barneya i wrzucił go do lodowatej rzeki.

Dla Johna, który bezgranicznie kocha swoje zwierzęta, było to coś zupełnie niezrozumiałego, lecz pomimo szoku, szybko zareagował.
opowiastki

Nie wahał się. Natychmiast wskoczył do wody, nie zważając na niebezpieczeństwo. Myślał tylko o swoim małym przyjacielu, który w tamtej chwili bardzo potrzebował jego pomocy.
opowiastki
Interwencja Johna szybko przyciągnęła uwagę ludzi przechodzących przez most. Zgromadził się duży tłum, a chwilę później przyjechała straż pożarna, którą zapewne wezwał ktoś ze świadków zdarzenia.
opowiastki

Z pomocą ratowników, John i Barney cali i zdrowi trafili na brzeg. Bezdomny mężczyzna był mokry i zziębnięty, ale szczęśliwy, że udało mu się uratować królika.

opowiastki
Władze miasta złożyły mu nawet podziękowania i wręczyły honorową nagrodę za bohaterski czyn i współczucie dla zwierząt, co wykracza poza jakiekolwiek znane środki uznania.
opowiastki
Choć John nadal jest bezdomny, ludzie zaczęli go rozpoznawać i nie traktują już tak, jak kiedyś. Mieszkańcy Dublina szanują mężczyznę i gratulują tego, co zrobił.
John
Sprawcę okrutnego czynu także spotkało to, na co zasłużył: nastolatek, który chciał zabić królika został skazany na cztery miesiące więzienia. Mamy nadzieję, że to nauczka, która w przyszłości powstrzyma go od podobnych działań.

Jonh nigdy nie pozwoli, by jego zwierzęcym przyjaciołom stało się coś złego. Jest dobrym człowiekiem i pokazuje, że nigdy nie należy oceniać ludzi przez pryzmat tego, co mają, lecz jak postępują wobec innych.

Wielkie wyrazy szacunku!

Źródło: youtube.com

Zobacz także – Podczas przeprowadzki kobieta wyrzuca psa na śmietnik. 3 dni później śmieciarze dokonują strasznego odkrycia…


loading...
loading...


Aktualizacja: 6 czerwca 2019