Ksiądz zakazał wniesienia trumny do Kościoła! SKANDAL podczas pogrzebu!
Średnia 1.4 (28.25%) 97 głosy(ów)

Kostkowo na Pomorzu – to właśnie tam swoją posługę kapłańską sprawuje proboszcz, który zabronił wniesienia trumny do Kościoła podczas pogrzebu.

Kiedy Pani Ewa Lalowska udała się do proboszcza w celu omówienia szczegółów pochówku swojego ojca, usłyszała, iż trumna w żadnym wypadku nie może znajdować się w Kościele.

Ksiądz Robert Mayer argumentując swoją decyzję powiedział, iż zmarły ”był pijakiem i rzadko bywał w Kościele”, a brak jego zgody miał być nauczką dla pozostałych parafian.

pogrzebu
zdjęcie podglądowe

Pani Ewa co prawda przyznaje, że jej ojciec lubił czasami wypić alkohol, jednak nie robił przy tym nikomu żadnej krzywdy, a ponadto był bardzo religijnym człowiekiem, który wbrew słowom proboszcza uczęszczał do Kościoła, przyjmował regularnie kolędę, a ściany jego domu ozdabiały święte obrazy.

Ostatecznie ksiądz zgodził się, by trumna stała przed Kościołem, a Pani Ewa zostawiła w ofierze 200 zł.

Jednak to, co wydarzyło się w dniu pogrzebu, przeszło wszelkie możliwości. W czasie, gdy przed świątynię podjechał karawan z trumną, z kościoła wybiegł wikary i kazał natychmiast przestawić karawan 100 metrów dalej. Żałobnicy próbowali się sprzeciwiać, ale usłyszeli tylko, że to decyzja proboszcza, który winę za to ”nieporozumienie” zrzuca znowu na wikarego.

”Nie zgadzając się na trumnę w kościele, spełniłem życzenie zmarłego, którego na mszy widziałem ostatni raz 20 lat temu. A odesłanie trumny sprzed kościoła to nieporozumienie. Przeprowadziłem rozmowę z wikarym.” – powiedział proboszcz Robert Mayer.


loading...
loading...


Aktualizacja: 15 lipca 2019