Park rozrywki zamyka jedną z karuzel. Przypomina swastykę!
Średnia 3.8 (76%) 10 głosy(ów)

Po nagraniu, jakie pojawiło się niedawno w Internecie, park rozrywki Tatzmania w Schwarzwaldzie zamknął jedną z karuzel, która została oddana do użytku kilka tygodni temu. Wysuwane ramiona karuzeli „Adlerflug” przypominały obracające się swastyki, powiedział w poniedziałek rzecznik parku w Löffingen. Po tym, jak do sieci trafiły filmiki z działającą już karuzelą pojawiła się krytyka. W związku z tym park rozrywki postanowił zamknąć ją ze skutkiem natychmiastowym. Należy teraz, wspólnie z włoskim producentem, dokonać zmian w jej wyglądzie.karuzela1

Karuzela, która wywołała tak wiele emocji nie zostanie jednak zamknięta ani usunięta z wesołego miasteczka. Jedynie obracające się swastyki będą zastąpione innymi elementami.

karuzela2

Według magazynu, powołując się na rzecznika parku, nikt nie zauważył kontrowersyjnego podobieństwa, dopóki nie pojawił się klip. Rzecznik wyjaśnił, że park, którego gośćmi są głównie rodziny z dziećmi, chciał uniknąć ewentualnego rozdrażnienia wśród swoich klientów. Pomimo głośnej sprawy wesołe miasteczko wraz z innymi atrakcjami i zoo pozostaje otwarte.

”Przede wszystkim chcę podkreślić i z całą mocą przeprosić wszystkie osoby, które mogły poczuć się zaniepokojone lub urażone przez nasz projekt. To dziwne, że nikt wcześniej nie zwrócił uwagę na kształt tej karuzeli” – powiedział Deutsche Welle (niemieckiej stacji nadawczej) Rüdiger Braun, właściciel tego parku rozrywki.

Czy Ty także widzisz podobieństwo tej karuzeli do znanego nazistowskiego symbolu?


loading...
loading...


Aktualizacja: 21 sierpnia 2019