Zastała 10 letniego syna wiszącego na linie. Dziś ostrzega wszystkich rodziców!
Średnia 3.9 (77.14%) 7 głosy(ów)

Dla Amber Draxler, gorący czerwcowy dzień roku 2016 zostanie zapamiętany jako dzień, w którym wydawało jej się, że na zawsze straciła syna Jareda. Podczas gdy reszta rodziny siedzi szczęśliwie razem na zewnątrz, 10-latek z amerykańskiego stanu Kentucky próbuje powiesić się w domu…

Nawet dwa lata później matka wciąż ma przed oczami najstraszniejszy moment w jej życiu:drugie życie1

”Widok jego twarzy będzie płonął w mojej pamięci już zawsze.”

„W 2016 roku mój syn próbował popełnić samobójstwo w wieku dziesięciu lat. Przeżył trudne chwile i tęsknił za swoim dziadkiem, którego stracił rok wcześniej. Kiedy go znaleziono, nie miał pulsu. Spędził prawie tydzień w szpitalu, gdzie maszyny podtrzymywały jego życie.

Nigdy nie myślałam, że mój syn ma skłonności samobójcze. Zawsze był szczęśliwym dzieckiem, pełnym życia. Gdy zmarł jego dziadek, stał się zły, rozdrażniony i zbuntowany. Uznałam, że to normalne dla chłopców w jego wieku i to efekt dojrzewania.

Pewnego dnia moja siostra i ja odwiedziliśmy naszą mamę z naszymi dziećmi. Jared wyglądał na zdenerwowanego z powodu czegoś i wszedł do pokoju gościnnego. Nieco później moja mama chciała wejść do środka, ale drzwi były zamknięte, a on nie odpowiadał. Musieliśmy zdobyć klucz…drugie życie2

Moje serce biło bardzo szybko i od razu wiedziałam, że coś jest nie tak. Mój syn się powiesił. Widok jego twarzy będzie płonął w mojej pamięci już zawsze. Był purpurowy i miał krew na ustach.

Byłam wtedy w ciąży z moją najmłodszą córką, więc nie mogłam zrobić nic poza wołaniem o pomoc, podczas gdy moja siostra i matka go pociągały. „Mój mały chłopiec nie żyje!” Krzyczałam raz za razem.

Został zabrany do najbliższego szpitala, gdzie podłączono go do niezliczonych maszyn. Prawie się załamałam. Czułam się tak, jakbym go porzuciła. Jako matka powinnam była zauważyć sygnały ostrzegawcze, które wysyłał…drugie życie3

Chciałam tylko wejść na jego łóżko i ogrzać go. Ale nie mogłam, bo lekarze wprowadzili go w sztuczną śpiączkę. Każdą sekundę spędziłam u jego boku.

Wpatrywałam się w mojego pięknego, piegowatego chłopca, kiedy gładziłam jego włosy. Powiedziałam mu, że jestem z nim, że tak bardzo go kocham i że musi walczyć i wytrwać.

Nie potrafię opisać uczuć, które mnie przytłaczały, gdy się obudził. Walczył, aby przeżyć. Na szyi miał zadrapania, gdy próbował rozwiązać linę, zanim zemdlał i przestał oddychać. Jestem niezmiernie wdzięczna, że przeżył, bo bez niego byłabym zgubiona.”drugie życie4

Drugie życie

Dziś dwunastoletni Jared przechodzi regularne leczenie psychologiczne. On także chciałby dodać kilka słów od siebie:

„3 lata temu poszedłem do pokoju dziadka, by pożyczyć wędkę. Podbiegłem do jego łóżka i chciałem go obudzić, ale znalazłem go martwego. Miałem 9 lat. Nigdy nie rozmawiałem z nikim o tym, jak się czuję, tylko że tęsknię za nim, ale nie jak naprawdę czułem się w środku. To była depresja.

Rok później, zaledwie kilka dni po jego śmierci, podjąłem decyzję. Próbowałem się zabić…drugie życie5

Lekarze powiedzieli, że mój mózg nie żyje. Powiedzieli, że jeśli kiedykolwiek się obudzę, nie będę już miał żadnej jakości życia. Obudziłem się wkrótce po rozmowie z moją rodziną. Musiałem ponownie nauczyć się takich rzeczy jak bieganie i jedzenie. Specjaliści mówią, że zwykle nikt nie wychodzi żywy z tego, z czego ja wyszedłem.

Bez względu na to, jak duże lub małe są obciążenia na Twoich ramionach, porozmawiaj z kimś. Nie pozwól, by depresja wygrała, bo wiem, że nadejdą lepsze dni. Znajdź coś, co pomoże Ci poczuć się lepiej, gdy przyjdzie smutek i przygnębienie. Zawsze wtedy łowię ryby i myślę o tym, co najlepsze i jak wielkie mam szczęście, że żyję.”

Czujność i uwaga rodziców mogą uratować przed tragedią

drugie życie6

Amber podzieliła się swoimi doświadczeniami, aby podnieść świadomość wśród innych rodziców, że depresja i związane z nią myśli samobójcze dotyczą nie tylko dorosłych. Około 2% uczniów szkół podstawowych cierpi na zaburzenia depresyjne. Jednak objawy nie są łatwo rozpoznawane u dzieci, ponieważ na przykład drażliwość i wycofanie są częścią normalnego rozwoju nastolatków.

Niemal zawsze próba samobójcza dzieci lub nastolatków poprzedzona jest sytuacją kryzysową, taką jak spory rodzinne lub utrata bliskiej osoby. Ponieważ szczególnie małym dzieciom często brakuje słów do wyrażenia swoich uczuć, ważne jest, aby w tym czasie rodzice byli szczególnie uważni i wrażliwi.

Jared chce teraz wykorzystać swoje „drugie życie”, aby zwrócić uwagę na niestety zbyt często pomijany temat i dać innym odwagę: „Mam nadzieję, że moja historia pomoże komuś i sprawi, że zda sobie sprawę, iż jest wiele wart!”

Źródło: Love What Matters

Zobacz także – Depresja: objawy, znaki ostrzegawcze, typy i komplikacje oraz Ich dziecko było nieuleczalnie chore. Postanowili, że pozwolą mu odejść.


loading...
loading...


Aktualizacja: 1 kwietnia 2019