POZNAŃ: Zauważyła psa przywiązanego do podwozia samochodu. Od razu postanowiła działać!
Średnia 4.3 (85.45%) 11 głosy(ów)

Kilka dni temu w Poznaniu na ulicy Szewskiej doszło do szokującego odkrycia. Jedna z przechodni zauważyła przywiązanego do podwozia samochodu psa. Przestraszona kobieta natychmiast wezwała straż miejską, która po przyjeździe na miejsce zaczęła wyjaśniać sytuację.

Zauważyła psa1
epoznan.pl

Jak się okazuje owczarkowi na szczęście nic nie groziło. Jak ustalili mundurowi właściciel nie miał złych zamiarów wobec czworonoga. Jak tłumaczył, musiał posprzątać przyczepę, a nie miał gdzie zostawić psa więc postanowił przywiązać go pod naczepą, aby osłonić go od słońca, miał też przy sobie miskę z wodą. Po interwencji straży miejskiej mężczyzna zabrał psa i odjechał.

Zauważyła psa2
epoznan.pl

Jak podaje rzecznik straży miejskiej Przemysław Piwecki – Około południa strażnicy miejscy przyjęli zgłoszenie o psie przywiązanym do podwozia samochodu na ulicy Szewskiej w Poznaniu. Na miejscu pojawił się patrol. Okazało się, że na szczęście nie dzieje się nic niepokojącego i zwierzęciu nie stała się krzywda. Funkcjonariusze ustalili, że pies cały czas przebywa pod opieką swojego właściciela. Został przywiązany, na czas gdy mężczyzna porządkował naczepę samochodu. Pies leżał w cieniu i miał zapewnioną wodę.


Tym razem wszystko skończyło się dobrze, ale wielkie brawa należą się Pani, która nie była obojętna i postanowiła działać.

Zauważyła psa3
epoznan.pl

Wkrótce nadejdzie zima i wiele zwierzaków będzie wystawionych na mróz, deszcz, mroźny wiatr i inne warunki atmosferyczne przez zaniedbanie ze strony swoich właścicieli, więc widząc lub mając podejrzenie o złym traktowaniu zwierząt nie bądźmy obojętni – INTERWENIUJMY! To nic nas nie kosztuje, a możemy uratować życie bezbronnym stworzeniom.


loading...
loading...


Aktualizacja: 17 września 2019