13-latek sam zbudował na podwórku mini dom. Zobacz, jak wygląda ukończony projekt!
Średnia 4.2 (84.44%) 9 głosy(ów)

13-letni Luke Thill z Dubuque w stanie Iowa nie spędza czasu tak samo, jak jego rówieśnicy.

Bardziej od gier komputerowych i serfowania po sieci interesuje się… budowaniem domów i wychodzi mu to doskonale, ponieważ na swoim koncie ma już jeden, kapitalny budynek.
opowiastki
Projekt powstał na podwórku, a jego realizacja wyniosła około 1500 dolarów. Dom o powierzchni 8,2 metra nastolatek zbudował od podstaw. Zajęło mu to ponad rok, ale to najlepiej wykorzystane 365 dni w jego życiu. Całość wyposażona jest w w elektryczność, a w środku można zobaczyć niewielką kuchnię, salon i sypialnię na poddaszu.
opowiastki

 

„Głównym powodem, który skłonił mnie do zbudowania maleńkiego domku, to nuda w wakacje. Byłem naprawdę znudzony i naprawdę zafascynowany mini budynkami po obejrzeniu filmów na YouTube, więc zdecydowałem, że jeśli popracuję nad tym i zarobię wystarczająco dużo pieniędzy na koszeniu trawników i sprzątaniu garaży, to mogę sam zacząć budowę.”-powiedział Luke.

opowiastki
Jak postanowił, tak zrobił i pod czujnym okiem swojego ojca, 13-latek sam wykonywał większość pracy i zapłacił za materiały z pieniędzy zarobionych własnymi rękoma.
opowiastki
Luke mówi, iż jego przyjaciele uważają, że dom jest „cool” i często spędzają tam wspólnie czas. Sam wykonawca odrabia w mini domku prace domowe i śpi w nim przez kilka nocy w ciągu tygodnia. Ma swoją własną, prywatną przestrzeń i jest z tego bardzo dumny.
Luke

„Zamierzam zaoszczędzić pieniądze i się rozwijać.”-dodał młody architekt-amator. Ciekawe, czym jeszcze zaskoczy nas w przyszłości?

Kiedy wielu rodziców mówi: ”na pewno nie pod moim dachem”, Luke’a to nie dotyczy, ponieważ zawsze może pójść pod ”swój własny dach”… 🙂

Źródło: emunto.com facebook.com youtube.com

Zobacz także – 28 imponujących miejsc na świecie, które z pewnością chcielibyście odwiedzić. Niektóre z nich wyglądają jak z bajki! oraz Rodzice zapraszają na pogrzeb morderców swojej córki. ”Przyjdź i zobacz tragedię, którą stworzyłeś!”


loading...
loading...


Aktualizacja: 21 kwietnia 2019