Fotograf robi niesamowite zdjęcia w Afryce! Ta lwica adoptowała małą antylopę!
Średnia 5 (100%) 4 głosy(ów)

Istnieją zwierzęta, które są uważane za naturalnych wrogów innych stworzeń. Drapieżniki i zdobycz: Między nimi nie może być żadnej innej relacji niż „jedzenie i bycie zjedzonym”.
Jednak natura potrafi zaskakiwać, o czym pisaliśmy już nie raz. Zwierzęta mogą doświadczać głębokich i złożonych emocji, które wykraczają poza zwykły instynkt przetrwania.
opowiastki

Kiedy fotograf Gordon Donovan z Nowego Jorku był w Parku Narodowym Etosha w Namibii, zobaczył przez swój teleobiektyw scenę, która według niego mogła zakończyć się tylko w jeden sposób.
Lwica złapała maleńką antylopę i trzymała zwierzę między swoimi potężnymi łapami. Gordon czekał na nieuchronny koniec, ale to, co zobaczył chwilę później zaparło mu dech w piersiach.
opowiastki
Lwica zaczęła szczotkować cielę językiem. Trzymała go ostrożnie, nie robiąc mu krzywdy. Gdy inne lwice zaczęły zbliżać się do niej z zamiarem pożarcia antylopy, ona przestraszyła dzikie koty i dalej zajmowała się małą istotą.
opowiastki
Fotograf dowiedział się od tamtejszych mieszkańców, że niedawno lwica straciła młode, które zabił lew.
Antylopa najwyraźniej nie bała się, a wręcz wydawała się być spokojna i zrelaksowana w ramionach przybranej mamy, która wbrew łańcuchowi pokarmowemu nie potraktowała jej jako obiadu.
Na szczęście Gordon był na miejscu i zrobił te wspaniałe zdjęcia. Gdyby nie to, nikt nie uwierzyłby mu w ten widok.

Gordon
Co zrobiła później lwica, tego nie wiemy. Ale w tamtym momencie kochała małą antylopę i chroniła ją od wszelkiego zła!

Źródło: dailymail.co.uk

Zobacz także – Koledzy wylali na niego wrzątek, gdy spał. Ostrzegamy przed nowym ”wyzwaniem” popularnym wśród nastolatków!


loading...
loading...


Aktualizacja: 19 kwietnia 2019