Znaleźli porzuconego buldoga z poważną infekcją skóry. Zobacz jak dziś miewa się nasz bohater!
Średnia 5 (100%) 1 głosy(ów)
Nigdy nie było jasne, skąd wzięła się Lilou, ale spojrzenie w jej oczach mówiło wszystko.

Mając zaledwie 7 miesięcy, szczeniak rasy buldog został znaleziony na ulicach Południowej Kalifornii z przypadkiem tak zaawansowanym, że całe jego ciało pokryte było strupami.
opowiastki
Sunia cierpiała również na infekcję dróg oddechowych, ale na szczęście, organizacja zajmująca się ratowaniem zwierząt odebrała ją z ulicy w samą porę.

Jako poważny przypadek medyczny, Lilou trafiła do kliniki medycznej w Kalifornii, gdzie pomagano jej walczyć z infekcjami i bólem.
opowiastki
Przez kilka tygodni leczono uszkodzoną skórę Lilou kąpielami leczniczymi i przecierami oleju kokosowego. W końcu wszystkie jej włosy całkowicie wypadły – pozostawiając ją z jasnoróżową skórą.
opowiastki

Ale wkrótce pojawiło się nowe ”ubranie” i urocza dziewczynka była gotowa na nową rodzinę.

Cora Frazer z Eugene w Oregonie przez dwa miesiące śledziła opowieść łysego szczeniaka, obserwując jak powoli odradza się w pięknego psa.

Gdy tylko dowiedziała się o możliwości adopcji, wiedziała, że musi ją poznać.
opowiastki
„Zakochaliśmy się w niej i jej historii” – powiedziała Frazer.

”Początkowo trochę się martwiliśmy, ponieważ kochamy piesze wędrówki, a buldogi nie wędrują!” -dodała.

Cora wraz ze swoim partnerem, Carlem Ernstem złożyli wniosek o adopcję wkrótce po pierwszym spotkaniu z Lilou – a kiedy poznała ich trzy inne psy, wiedzieli, że to trafna decyzja.
opowiastki
„Chcieliśmy przedstawić ją naszej paczce i nie byliśmy pewni, jak to pójdzie” -wspomina Frazer.

”Jednak nasze psy od razu ją zaakceptowały. Możemy powiedzieć, że Lilou naprawdę zyskała pewność siebie i komfort, płynącą z przebywania z innymi psami.”
opowiastki
Frazer i Ernst oficjalnie przyjęli Lilou w styczniu 2016 r. Od wędrówek i zabaw do pracy w zabytkowym butiku rodziców, Lilou jest gotowa na wszystko – i choć jest najmniejszą członkinią stada, nie ulega wątpliwości, że jest liderem.
opowiastki
„Kiedy po raz pierwszy zaczęliśmy uprawiać turystykę, wydawała się nieco zdenerwowana i podążała za pozostałymi. Teraz ona po prostu pozostawia innych tyle, podczas kiedy my staramy się nadrobić zaległości.”
opowiastki
Opierając się na tym, jak łatwo przybrane rodzeństwo Lilou może ją pocieszyć, kiedy jest zestresowana lub zdenerwowana.

Właścicielka powiedziała, że sunia najprawdopodobniej urodziła się w miejscu, gdzie żyła wśród mnóstwa innych psów z bardzo małym kontaktem z ludźmi.
opowiastki
„Buldogi angielskie są szczególnie drogie w świecie hodowlanym – ale ona nie wygląda jak pełnoprawny buldog angielski.

Jest o wiele mniejsza i ma inne uszy. Mogła zostać wyrzucona przez hodowcę, który to zauważył i wiedział, że nie jest warta dużych pieniędzy.” -wyjaśnia Cora.
opowiastki
Teraz, kiedy Lilou obchodzi swoją drugą rocznicę adopcji, jest zupełnie innym psem od tego biednego, chorego szczeniaka, którego ratownicy znaleźli na ulicy.

Z pełnym, zdrowym futrem i uroczym uśmiechem od ucha do ucha, nietrudno domyślić się, jak bardzo kocha swoją rodzinę.
opowiastki

A oni kochają ją z wzajemnością.

„Czujemy się szczęśliwi i jesteśmy bardzo wdzięczni za nią. Ona jest naprawdę wyjątkowa.”
opowiastki
Ta historia nie mogła zakończyć się lepiej!

Źródło: thedodo.com loveleorescue.org

Zobacz także – Rodzice zapraszają na pogrzeb morderców swojej córki. ”Przyjdź i zobacz tragedię, którą stworzyłeś!”-piszą na Facebooku.


loading...
loading...


Aktualizacja: 18 stycznia 2019