Matka zasugerowała synowi, że jego żona nie dba o dom. Odpowiedź mężczyzny całkowicie ją zaskoczyła!
Średnia 4.2 (83.08%) 13 głosy(ów)

”Czy wychowałeś się przez matkę, która ceniła czystość ponad wszystko inne? A co z babcią? Wiem, że na pewno. Kobiety w mojej rodzinie zawsze uważały to za podstawową rzecz, przez całe pokolenia. Soboty spędzały na głębokim sprzątaniu (priorytet przed jakimkolwiek innym zajęciem), a dom musiał być „gotowy do pracy” każdego dnia tygodnia.”

Clint Edwards, popularny bloger opisał ostatnią rozmowę ze swoją matką i nazywa to ”zmianą pokoleniową”.

Mężczyzna pisze, że właśnie zmywał naczynia, kiedy zadzwonił telefon, a w trakcie rozmowy jego matka zapytała: ”Czy nie przeszkadza Ci, że Mel zbyt mało sprząta w domu?”

Clint mówi, że to pytanie nie było złośliwe. Chodziło raczej o zwykłą ciekawość, ale mimo to początkowo nie wiedział, jak odpowiedzieć.Clint

Sam przyznaje, że ”dzieciaki często robią bałagan, a brudne naczynia w zlewie to artystyczny nieład.” Dodaje także: ”Tutaj nie jest tak czysto jak w domu mojej matki, lecz w ogóle mi to nie przeszkadza. Właściwie wcale tak naprawdę o tym nie myślę.”-pisze Clint i wspomina również, że on i Mel mają wspólny obowiązek sprzątania domu.

”Widzę nasze małżeństwo jako partnerstwo”-wyjaśnia. ”Dbanie o dom to odpowiedzialność tak samo jej, jak i moja.”

Bloger nie widzi nic złego na temat podejścia matki do spraw związanych z prowadzeniem domu. Jak twierdzi, to jest wspólne dla jej pokolenia. Wspomniał nawet o tym, jak w młodości otrzymał od ojca pewną radę: ”Zjaw się kiedyś w jej domu nieoczekiwanie i zobacz, jak tam wygląda. Wiele można powiedzieć o kobiecie przez pryzmat tego, jak dba o dom.”

”Tak, lata temu mężczyźni naprawdę spodziewali się od kobiet-i tylko kobiet-aby utrzymywać dom w nieskazitelnej czystości. To była norma społeczna i prawo ziemi. Szczerze mówiąc, myślę, że wiele kobiet uważało to za słuszne. Ale na szczęście przyszły zmiany oczekiwań.”-pisze Clint.

„Chcę, aby ludzie zrozumieli, że rodzicielstwo i obowiązki domowe zmieniają się. Myślę, że większość par czuje się tak jak Mel i ja. I myślę, że większość rodziców pochodzących z pokolenia mojej matki nie rozumie, dlaczego ich dzieci w 2017 roku nie wyznaczają priorytetu nieskazitelnego domu. Ten post nie jest atakiem na nikogo, a zwłaszcza na moją matkę. Ona jest wspaniałą osobą, tak, jak moja żona. Po prostu wskazywałem na pokoleniowe zmiany. Na tym etapie w moim małżeństwie, skupiam się dużo bardziej na wspieraniu Mel, naszych dzieci i upewniam się, że czas spędzony razem jest tego warty. Prowadzenie nieskazitelnego domu nie jest najważniejsze. I nie ma z tym nic złego.”

Więc co Clint powiedział do swojej mamy, kiedy zadała to pytanie? Wyjaśnia to:

„Po kilku chwilach zmagania się z znalezieniem właściwych słów, w końcu powiedziałem: „Nie brałem ślubu dla czystego domu. Zrobiłem to dlatego, że wydawało mi się, że to ktoś z kim chcę spędzić resztę życia.”
Zapadła cisza, a po kilku chwilach jego mama odpowiedziała: „No cóż … to chyba ważniejsze niż czysty dom”.
”Tak, też tak myślę.’‚-usłyszała od syna.

Szczęśliwa relacja nie zależy od idealnie czystego domu i stajemy murem za wszystkimi słowami Clinta!

Źródło: facebook.com

Zobacz także – Otworzyła pierwsze w kraju hospicjum dla psów. To wspaniałe, co dla nich robi! oraz Pijani rodzice spali, kiedy mężczyzna zabierał z autostrady ich 4-letnią córkę. Dziewczynka samotnie szukała jedzenia…


loading...
loading...


Aktualizacja: 18 stycznia 2019