Niestety, niektórzy ludzie odchodzą z tego świata o wiele za wcześnie – Ali Banat jest jednym z nich. Australijski milioner miał bardzo udane życie i już w wieku 30 lat miał więcej, niż mógł sobie życzyć. Przez długi czas korzystał z luksusów, aż do 2015 roku, kiedy śmiertelna diagnoza wywróciła wszystko do góry nogami.
opowiastki

Lekarze odkryli raka w zaawansowanym stadium, którego nie można było usunąć. Kiedy Ali dowiedział się, że pozostało mu tylko siedem miesięcy, jego świat się zawalił. Młody człowiek nagle uświadomił sobie, co w życiu jest naprawdę ważne. Natychmiast sprzedał swoje interesy i chciał czynić tylko dobro podczas swoich ostatnich dni pomagając innym.
opowiastki
Zwiedził zachodnioafrykańskie państwo Togo i był głęboko poruszony panującym tam ubóstwem. Podczas gdy on prowadził dostatnie życie bez ograniczeń, ludzie umierali tutaj z głodu.

W trakcie pobytu w Togo Ali zaczął rozdawać potrzebującym drogie ubrania i modne akcesoria. Jednak nie zaprzestał tylko na tym; założył też organizację charytatywną MATW, „Muslims Around The World”, która ma wspierać potrzebujących muzułmanów.

„To, co zaczęło się jako prywatne przedsięwzięcie, stało się długoterminowym przedsięwzięciem mającym na celu niesienie radości i szczęścia dzieciom na całym świecie.”

Zwłaszcza sieroty i wdowy są w centrum zainteresowania MATW. Ponadto dla potrzebujących buduje się szkoły, fontanny, domy modlitwy i szpitale. Większość projektów humanitarnych jest obecnie realizowanych w Togo.

W ostatnich tygodniach i miesiącach życia Ali zbierał datki na swoją organizację pomocy i przygotowywał się na nieuniknione. Wbrew prognozom lekarzy przeżył ponad dwa lata, aż do 29 maja tego roku.

W ostatnim filmie wydanym krótko przed śmiercią Ali przekazał wszystkim zwolennikom MATW:

„Znajdź coś, co będzie Twoim celem. Zastanów się, jak możesz go osiągnąć i zmierzać do niego. Nawet jeśli nie możesz wiele zrobić, pomóż innym w ich planach.”

Ali zdecydowanie pokazał siłę charakteru po zdiagnozowaniu choroby. W obliczu zbliżającej się śmierci wykorzystał swoje bogactwo i czas, aby pomóc innym. Wspaniała postawa!

Źródło: youtube.com metro.co.uk unilad.co.uk

Zobacz także – Ten chłopiec jest bezpieczny tylko wtedy, kiedy zachodzi słońce. Wszystko przez bardzo rzadką chorobę…