Zrobiła sobie selfie z koniem. Internauci dostrzegli coś strasznego!
Średnia 3.1 (61.43%) 14 głosy(ów)

22-letnia Angielka Charlotte McPherson z Kidderminster, niedaleko Birmingham, opisuje siebie jako miłośniczkę zwierząt, a jej pasją jest jeździectwo. Ale kiedy pojawia się ze swoim koniem Thorem na imprezie konnej, nie ma pojęcia, że widzi go po raz ostatni.
Początkowo nikt nie zauważył nic podejrzanego, ponieważ Charlotte zarzuciła koc na grzbiet swojego konia, aby ukryć to, co najgorsze.koniem1

Jednak po opublikowaniu oficjalnych zdjęć z tego wydarzenia na Facebooku, dziesiątki osób zgłosiło ją do organizacji charytatywnych, ponieważ zauważyło wystające kości zwierzęcia. Organizacja RSPCA (Królewskie Towarzystwo Zapobiegania Okrucieństwu Wobec Zwierząt) pierwsza zajęła się sprawą. Na selfie, jakie młoda kobieta wrzuciła do sieci wyraźnie widać jej konia, a działacze na rzecz praw zwierząt już podejrzewali, że ze zwierzęciem coś jest nie tak i natychmiast podjęli odpowiednie kroki.

koniem2

To, co odkryli jest naprawdę przerażające! Jakby nie było wystarczająco źle, że Thor składał się tylko ze skóry i kości, miał także bolesny ropień na plecach, dokładnie tam, gdzie spoczywa siodło. Każda jazda musiała być dla niego torturą. Jego kondycja została oceniona przez weterynarzy na zero w pięciopunktowej skali.koniem3

Charlotte została skazana za okrucieństwo wobec zwierząt i przyznała się do dwóch zarzutów w sądzie. Nie wolno jej posiadać koni przez kolejne dziesięć lat. Ponadto została skazana na 160 godzin pracy społecznej i grzywnę w wysokości około 435 euro.

koniem4

Tymczasem Thor został zabrany do schroniska dla maltretowanych zwierząt, gdzie czeka na niego opieka medyczna i dobre traktowanie. Tam cieszy się swoim nowym życiem bez męki, może wreszcie swobodnie chodzić i dostać wystarczającą ilość jedzenia. Jego życie powinno wyglądać w taki sposób znacznie wcześniej. Dni głodu i cierpienia dobiegły wreszcie końca.

Trudno uwierzyć, jak bardzo ta kobieta zaniedbała swoje zwierzę. Na szczęście Thor jest teraz w miejscu, w którym może odzyskać siły. Mamy również nadzieję, że Charlotte wyciągnęła odpowiednie wnioski z tej sprawy. Dobrze, że internauci byli tak uważni!

Zobacz także – Kobieta dowiaduje się o nieuleczalnej chorobie swojego psa. Wtedy postanawia, że ostatnie miesiące jego życia będą najpiękniejsze!


loading...
loading...


Aktualizacja: 25 marca 2019