Japończycy szokują świat! Chcą stworzyć zwierzę z ludzkimi narządami!
Średnia 3.9 (78.18%) 11 głosy(ów)

Nauka i medycyna cały czas gnają do przodu, ale to co, planują zrobić Japończycy, przekracza granice etyczne i moralne. Japońscy naukowcy zamierzają stworzyć embriony, które będą zawierały ludzkie komórki, a następnie wszczepiać je żywym zwierzętom.

W ten sposób zwierzęta będą nosiły w sobie ludzkie organy, np. trzustkę czy wątrobę, które potem będzie można przeszczepić ludziom, którzy tego organu potrzebują.z ludzkimi narządami1

Stany Zjednoczone również opracowywały podobny eksperyment, jednak w 2015 roku
zaprzestano badaniom i nie doprowadzono do porodu zwierząt z ludzkimi narządami. Wyhodowano tylko zarodki.

Naukowiec Hiromitsu Nakauchi z Uniwersytetu Tokijskiego i Uniwersytetu Stanforda, planuje hodowanie ludzkich komórek w embrionach myszy i szczurów, a jeśli plan się powiedzie, badania będą kontynuowane na świniach. Dlaczego? Ponieważ wielkość narządów świń jest bardzo podobna do ludzkich i w ten sposób zwierzęta te mogłyby nosić organy, które potem dzięki przeszczepom nosiliby ludzie.
Na przykład mógłby zostać stworzony świński zarodek z ludzką trzustką, donoszony przez świnię-surogatkę.z ludzkimi narządami3

Naukowcy chcą tworzyć zwierzęce embriony, którym brakuje genów niezbędnych do powstania konkretnego organu, następnie wstrzykiwać w embriony ludzkie indukowane pluripotencjalne komórki macierzyste, z których w ciele zwierzęcia rozwinie się ludzki organ.

z ludzkimi narządami2

Jakie jest Twoje zdanie na ten temat? Czy postęp idący w tym kierunku nie zajdzie za daleko?


loading...
loading...


Aktualizacja: 1 sierpnia 2019