Masuj ten punkt przez 45 sekund: wyniki Cię zaskoczą!
Średnia 4.6 (91.11%) 9 głosy(ów)

Masaż jest jedną z najlepszych metod leczenia, która nie ma skutków ubocznych. Mimo tego, że masaż pleców na własną rękę jest niewykonalny, to bez problemów można wykonać masaż swojego czoła.

masuj punkt

Jedną z metod samodzielnego masażu jest chińska akupresura, która odbywa się poprzez wywieranie nacisku na niektóre punkty ciała, gdzie przechodzą południki. Południki są w rzeczywistości ścieżkami podobnych do nerwów, które dostarczają energię dla organizmu. Przez wywieranie nacisku na te punkty jesteśmy usunąć blokady energetyczne i poprawić swoje zdrowie oraz krążenie krwi.

Stosując akupresurę, należy wykonywać ją regularnie i konsekwentnie, jeśli chcesz uzyskać długotrwałe rezultaty. Stymulują odpowiednie punkt należy je mocno naciskać palcami kilka razy lub wykonywać ruchy w górę i w dół lub koliste ruchy.

W tym artykule dowiesz się pewnych informacji odnośnie punktu akupresury na czole, który jest jednym z najważniejszych punktów na całym naszym ciele. Mianowicie jest to miejsce pomiędzy naszymi brwiami. Dzięki masażowi tego punktu można szybko pozbyć się bólu głowy raz na zawsze, a także złagodzić inne objawy.

Jak to zrobić…

Przede wszystkim musimy znaleźć punkt, który jest dokładnie pomiędzy brwiami, następnie masować ten punkt przez 45 sekund, mocno naciskając i jednocześnie wykonując okrężne ruchy. Przez stymulację tego miejsca będziemy mogli poprawić krążenie, zmniejszyć napięcie mięśni i pobudzić nasz mózg w celu zwiększenia produkcji substancji chemicznych zwanych endorfinami. Endorfiny sprawiają, że nasz organizm staje się szczęśliwszy, więc będzie to również pomocne w celu uwolnienia się od stresu.

Jest również bardzo pomocny i skuteczny w łagodzeniu bólu zatok, przekrwienia błony śluzowej nosa, bólu głowy, bezsenności, ciśnienia wewnątrzgałkowego i przewlekłego zmęczenie.


loading...
loading...


Aktualizacja: 1 lipca 2019