Ocet jabłkowy: nowo odkryte zastosowania, które musisz poznać
Średnia 4.6 (92%) 20 głosy(ów)

opowiastki

Od wielu lat bada się różnorodne zastosowania octu jabłkowego, od utraty wagi, łagodzenia bólu gardła, po kontrolę poziomu cukru we krwi i poziom lipidów we krwi. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się jak korzystać z octu jabłkowego, aby poprawić swoje zdrowie.

Kontroluj poziom cukru we krwi i insulina

To bardzo dobra wiadomość dla diabetyków. Według jednego z badań opublikowanych w czasopiśmie  Diabetes Careocet jabłkowy może obniżyć poziom cukru we krwi po jedzeniu.  Ponadto badanie przeprowadzone pod koniec 2007 r. sugerowało, że wypijanie szklanki wody z octem przed snem pomaga utrzymać stabilny poziom cukru we krwi w nocy.

W innym badaniu, którego wyniki opublikowano w  Diabetes Care, grupa osób opornych na insulinę wypiła mieszaninę wody i octu bezpośrednio przed posiłkiem.  Zaobserwowano, że osoby, które przyjmowały ocet przed jedzeniem, miały lepszy poziom insuliny i lepszą wrażliwość na insulinę.

Innymi słowy picie mieszanki wody i octu przed posiłkami i przed snem może pomóc osobom z cukrzycą typu 2 lub cierpiącym na insulinooporność , aby poprawić poziom cukru we krwi i insulinę.

Ocet może obniżyć poziom cholesterolu

Brytyjskie czasopismo Nutrition opublikowało badanie, w którym stwierdzono, że poziom tłuszczu we krwi był zauważalnie zmniejszony w ciągu 20 dni u szczurów, którym podano kwas octowy (substancja obecna w occie).  Prawdopodobnie dlatego ocet jabłkowy miałby pozytywny wpływ również na poziom cholesterolu i trójglicerydów u ludzi.

Pij ocet, aby schudnąć

opowiastki

Wyniki jednego z badań opublikowanych w szanowanym europejskim czasopiśmie naukowym wskazywały, że  jedzenie odrobiny chleba zanurzonego w occie przed głównymi posiłkami pomaga zwiększyć uczucie sytości, a zatem pomaga nam jeść mniej.  W ten sposób można powiedzieć, że jedzenie chleba z octem pomaga  schudnąć. Jest możliwe, że smak chleba z octem nie spodoba się większości ludzi, więc zamiast tego  można wypić szklankę wody z octem przed każdym posiłkiem, aby jeść mniej i spożywać mniej kalorii.

Uwolnij się od bólu gardła

Płukanie roztworem wody i octu pomaga złagodzić ból gardła, ze względu na jego właściwości antyseptyczne i przeciwbólowe. Po płukaniu należy dokładnie umyć zęby (co najmniej 30 minut po płukaniu), ponieważ kwas w occie może uszkodzić szkliwo. Najlepiej byłoby wypłukać usta wodą (lub płynem do płukania jamy ustnej), aby zneutralizować kwas.

Podsumowując picie jednej łyżeczki octu rozcieńczonego w pół szklanki wody trzy razy dziennie może przynieść wiele korzyści dla zdrowia.  Należy jednak zachować ostrożność, ponieważ nadmierne spożywanie octu jabłkowego może powodować uszkodzenia wyściółki żołądka i uszkodzenie szkliwa zębów.

21A

Zobacz także – 7 naturalnych środków na cienie, worki pod oczami


loading...
loading...


Aktualizacja: 28 czerwca 2019