Ten popularny napój uszkadza tarczycę. Czy pijesz go?
Średnia 4.4 (88%) 20 głosy(ów)

Wiele osób uważa, że ​​jest to o wiele zdrowsza opcja niż normalne mleko, ponieważ jest zalecane przez wielu dietetyków do regularnej konsumpcji, ale twierdzenie, że jest dobre dla twojego zdrowia, jest dalekie od prawdy.

mleko-sojowe

Ostatnio odkryto, że mleko sojowe może mieć szkodliwy wpływ na twoje zdrowie i chociaż rosnące dowody potwierdzają to twierdzenie, ludzie nadal spożywają mleko sojowe wierząc, że jest zdrowe i pożywne. Spójrzmy na niektóre fakty, dlaczego mleko sojowe może siać spustoszenie w twoim organizmie i niszczyć twoje zdrowie.

NAJWAŻNIEJSZE POWODY, ABY UNIKAĆ SOJOWEGO MLEKA

  • Soja zawiera hemaglutyninę, substancję, która powoduje zakrzepy, a to prowadzi do zbijania czerwonych krwinek.
  • Roślina ta zawiera również estrogeny roślinne, fitoestrogeny AKA, które hamują funkcje hormonalne i są związane z rakiem piersi i niepłodnością u kobiet.
  • W przypadku żywności sojowej obfituje w toksyczne aluminium, które ma szkodliwy wpływ na nerki, system nerwowy i jest również związane z występowaniem choroby Alzheimera.
  • Soja jest bogata w naturalne toksyny znane jako „antyodżywki”, a picie tylko 2 szklanek mleka sojowego dziennie może negatywnie wpłynąć na cykl menstruacyjny u kobiet.
 • Należy również wiedzieć, że w procesie produkcyjnym delikatne białka soi są narażone na wysokie temperatury, w celu produkcji teksturowanego białka roślinnego i izolatu białka sojowego, co stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia.
 • Badania naukowe wykazały, że spożywanie soi zwiększa zapotrzebowanie organizmu na witaminę D i witaminę B12.
 • Czy słyszałeś o toksycznych izoflawonach? Obfituje w nie soja, ale trzeba wiedzieć, że niektóre z tych izoflawonów, takie jak daidzeina i genisteina, mogą powodować rozwój raka piersi.
 • 99% soi to GMO, ponieważ jest to jedna z najczęściej skażonych pestycydami żywności.
 • Soja zawiera związek podobny do witaminy B12, którego organizm nie jest w stanie przetworzyć. Spożywanie produktów sojowych może prowadzić do niedoboru witaminy B12.
 • Produkty sojowe zawierają duże ilości kwasu fitynowego, który zapobiega trawieniu miedzi, żelaza, cynku, wapnia i magnezu.

Karagenina w mleku sojowym

Wiele badań naukowych wykazało, że karagenina spożywcza w mleku sojowym może wywoływać u szczurów laboratoryjnych uszkodzenia, owrzodzenia, zapalenie żołądkowo-jelitowe i raka okrężnicy, co jest dość niepokojące. Co więcej, według Amerykańskiego Towarzystwa Diabetologicznego ostatnie badania ujawniły związek między stosowaniem karageniny o jakości spożywczej, a opornością na glukozę i insulinę u myszy.

Wszystkie powyższe fakty powinny wystarczyć, aby przekonać Cię, że produkty sojowe i soja mają wyjątkowo szkodliwy wpływ na ogólny stan zdrowia, dlatego musisz natychmiast przestać je spożywać.


loading...
loading...


Aktualizacja: 31 lipca 2019