Jak w domowym zaciszu zrobić swój własny organiczny ocet jabłkowy!
Średnia 4.7 (93.33%) 6 głosy(ów)

Liczne korzyści zdrowotne octu jabłkowego są niepodważalne. Ten wspaniały kuchenny składnik może polepszyć Twoje zdrowie na wielu płaszczyznach. Może on sprawić cuda w środku organizmu jak i na zewnątrz.

domowy-ocet-jabłkowy

Choć większość ludzi go dodaje do różnych receptur kulinarnych, takich jak zupy i sałatki, ocet jabłkowy może być również stosowany w wielu naturalnych środkach stosowanych do leczenia wielu schorzeń, w tym niestrawność, zgaga, stany zapalne, infekcje i wiele innych.

Dlatego należy zawsze mieć go w zasięgu ręki. Chociaż zawsze można iść do supermarketu i kupić butelkę organicznego octu jabłkowego, najlepszym rozwiązaniem jest, aby stworzyć własny ocet organiczny. I nie martw się o przygotowanie; jest to bardzo proste.

Jak zrobić własny organiczny ocet jabłkowy

Składniki:

organiczne jabłka
woda
cukier

Sposób użycia:

Umyj dokładnie jabłka i je pokrój. Umieść jabłka w szklanym słoju, dodaj cukru (10g cukru na 1kg jabłek). Cukier jest niezbędny w procesie fermentacji i całkowicie zostanie usunięty w produkcie końcowym. Napełnij słoik wodą, przykryj gazą i pozostaw w temperaturze pokojowej około 20 ° C.

Po 7-10 dniach ze słoika zacznie uwalniać się kwaśny zapach. Z dnia na dzień będzie stawać się on coraz silniejszym, lepiej przechowywać go wtedy w miejscu innym ni kuchnia. Po miesiącu Twój domowy ocet jabłkowy będzie gotowy, należy go odcedzić przez gazę i przechowywać w wysterylizowanych szklanych butelkach.


loading...
loading...


Aktualizacja: 6 czerwca 2019