Wylecz ból i zapalenie stawów za pomocą octu jabłkowego
Średnia 2.5 (50%) 2 głosy(ów)

Ból stawów jest dość częstym schorzeniem, a jego intensywność może się wahać od łagodnego do ciężkiego. Chociaż ból zwykle znika stopniowo po dniu odpoczynku, czasami może trwać przez kilka dni i być dość wyniszczającym dla naszego organizmu.

ocet-jablkowy

Jest to szczególnie uprzykrzające dla osób cierpiących na zapalenie stawów. Zapalenie stawów może występować w wielu różnych formach i może wpływać na dowolną część ciała zaczynając od szyi do stóp.

Jeżeli chodzi o leki na te dolegliwości to jest ich bardzo mało , a na dodatek często są nieskuteczne. Poniższa metoda leczenia bolących stawów jest całkowicie naturalna i bezpieczna. Jej głównym składnikiem jest ocet jabłkowy.

METODA:

    1. Najlepszym sposobem jest dodanie octu jabłkowego do kąpieli.Wystarczy zmieszać trochę octu jabłkowego z sześcioma filiżankami ciepłej wody. Następnie moczyć w tym roztworze ręce lub nogi zależnie jakie stawy nas bolą. W przypadku, gdy cierpi się na ból szyi, moczyć kawałek tkaniny bawełnianej w mieszaninie i umieszczamy go na szyi.
    2. Można również w leczeniu bólu stawów używać octu miejscowo przez zmieszanie octu z oliwą z oliwek. Stosować 2 łyżki octu jabłkowego na 1 łyżeczkę oliwy. Wymieszać składniki i zaaplikować na bolące miejsce. Jest wysoce zalecane, aby tak przygotowaną mieszankę wmasować w bolące miejsce i pozostawić na kilka minut. Wykonywanie tego zabiegu regularnie znacznie zmniejsza ból stawów.
  1. Można również pić ocet jabłkowy w celu zapobiegania zapaleniu stawów. Wystarczy wymieszać 1-3 łyżki octu jabłkowego w szklance wody lub dowolnego soku owocowego. Sok z wiśni jest dobrym wyborem, ponieważ oferuje jeszcze więcej korzyści dla zdrowia. Pij to trzy razy dziennie najlepiej przed każdym posiłkiem.

loading...
loading...


Aktualizacja: 6 czerwca 2019