Wypij ten napój godzinę przed snem i zobacz co będzie się działo
Średnia 3 (60%) 1 głosy(ów)

Sen jest bardzo ważny dla naszego organizmu, gdyż w jego trakcie mózg ma wystarczająco dużo czasu na przetworzenie informacji, a nasze ciało przygotowuje się do codziennej działalności. Dlatego spanie poprawia naszą zdolność koncentracji i odmładza organizm.

napoj-bananowy

Słaby sen może być spowodowany przez kilka czynników, ale najczęstszymi przyczynami są złe nawyki żywieniowe, lęki, niedobory mineralne i styl życia. Niedobór snu prowadzi do spadku energii, depresji, osłabienia, różnego rodzaju chorób i zwiększenia ryzyka wystąpienia nadciśnienia tętniczego.

Pokażemy Wam jak spożywać banany i cynamon w postaci herbaty jako przekąskę przed snem w celu rozwiązania problemów z zasypianiem.

Te dwa składniki są bardzo korzystne dla naszego zdrowia i ciała.

Banany są bogatym źródłem potasu i magnezu są to minerały, które poprawiają jakość snu. Minerały te również pomagają odpocząć naszym mięśniom i niszczą negatywne skutki nadmiaru kortyzolu (niepokój). Banany również zawierają aminokwas, tryptofan, który przyczynia się do podniesienia poziomów serotoniny, a ta z kolei przyczynia się do jakości snu.

Drugim składnikiem tej receptury jest cynamon. Ta przyprawa jest bardzo przydatna dla zdrowia, gdyż łagodzi ból i odpręża ciało, ponadto ułatwia trawienie i krążenie krwi.

Składniki: 

1 banan
szczypta cynamonu
1 litr wody

Sposób przygotowania:

Zagotuj wodę w małym naczyniu, odetnij końcówki banana i następnie dodaj banany do wrzącej wody. Niech gotują się przez dziesięć minut po tym czasie przelej wodę do szklanki lub kubka przez durszlak. Na sam koniec dodaj szczyptę cynamonu, aby poprawić smak, teraz już tylko wystarczy korzystać z zadziwiające właściwości tej herbaty.

Spożywanie:

Należy spożywać tą niezwykłą herbatę 1 godzinę przed pójściem do łóżka.


loading...
loading...


Aktualizacja: 6 czerwca 2019