,

Poznaj korzyści z chodzenia boso


Badania, które zostały przeprowadzone w tej sprawie wykazały, że kiedy twoje stopy są w bezpośrednim kontakcie z podłożem powodują znaczne korzyści dla zdrowia organizmu, jak i umysłu. Jak wszyscy wiemy istnieje wiele zakończeń nerwowych w nogach i gdy wejdą one w kontakt z podłożem, pomagają w usuwaniu szkodliwych elementów z organizmu, takich jak stres i niepokój .

1

Najbardziej zalecane jest chodzenie boso bezpośrednio po ziemi, trawie i na świeżym powietrzu,  ale jeśli nie masz takiej możliwości, można też chodzić boso w domu po podłodze, płytkach czy też panelach.

Korzyści z chodzenia boso

2

  • Pobudza krążenie krwi, co pozwala również na lepsze dotlenienie organizmu
  • Pozwala organizmowi łatwo wyeliminować sporą ilość tłuszczów i toksyn
  • Likwiduje stres, depresję i nerwicę, a dodatkowo wzmacnia  układ nerwowy
  • Zapobiega żylakom , ponieważ wzmacnia układ żył i pozwala na lepszy rozkład składników odżywczych w całym ciele
  • Jeśli spacerujesz boso, to wykonujesz presję na wszystkie zakończenia nerwowe, które są podłączone do różnych narządów w organizmie, co pozwala ochronić je od niektórych chorób

Jest to terapia nazywa  refleksologią, która polega na uwolnieniu nagromadzonej energii, która nie przepływa naturalnie, powodując wiele rodzajów chorób, głównie układu nerwowego. Ta terapia odbywa się poprzez naciśnięcie strategicznych punktów, które znajdują się na podeszwach stóp . Kiedy chodzisz bez butów, te punkty są naturalnie naciskane, co pozwala się zrelaksować i poprawić zdrowie. PAMIĘTAJ ta terapia jest znacznie bardziej skuteczna, gdy jest wykonywana w trawie.

Zapamiętaj…

Choć terapia ta jest bardzo prosta do wykonania, należy zachować ostrożność kiedy ją stosujesz, ponieważ w trawie czy też w piasku mogą znajdować się ostre przedmioty, które mogą zainfekować lub zranić nogi.