Piękne i naturalne loki bez naruszania włosów – 5 sposobów, które warto wypróbować!
Średnia 4.9 (97.78%) 9 głosy(ów)

Wielu z nas marzy o pięknych i zmysłowych lokach, jednak codzienne używanie prostownicy czy lokówki może powodować uszkodzenie i przesuszenie włosów. Istnieją jednak naturalne sposoby, które mogą pomóc osiągnąć ten pożądany efekt, nie naruszając przy tym kondycji naszych kosmyków. W tym artykule przedstawiamy 5 naturalnych sposobów na loki, które możesz wypróbować już dziś!

Obraz sophielauenroth18 z Pixabay

1. Zaplecione warkocze na noc

Jednym z najprostszych sposobów na uzyskanie naturalnych loków jest zaplecenie włosów w warkocze na noc. Po umyciu i odczekaniu, aż włosy lekko przeschną, podziel je na kilka pasm. Następnie, z każdego pasma zapleć warkocz i przymocuj gumką na końcu. Rano rozpuść warkocze i ciesz się naturalnymi loczkami! Jeśli chcesz, aby efekt był bardziej wyraźny, możesz przed zapleceniem nałożyć na włosy odrobinę pianki do włosów.

2. Włosy na papiloty

Innym sposobem na uzyskanie pięknych loków jest owinięcie włosów na papiloty. Możesz kupić gotowe papiloty w sklepach kosmetycznych, lub wykorzystać materiały, które znajdziesz w domu, na przykład starych skarpetek. Po umyciu i lekkim osuszeniu włosów, podziel je na mniejsze pasma i zawijaj na papiloty. Przymocuj końce papilotów i zostaw na kilka godzin lub na noc. Po zdjęciu papilotów, delikatnie przeczesz palcami włosy, aby zdefiniować loki.

3. Sól morska

Sól morska jest znana ze swoich właściwości nadających objętość i teksturę włosom. Możesz wykorzystać sól morską do stworzenia naturalnych loków. Wystarczy rozpuścić łyżeczkę soli morskiej w niewielkiej ilości wody i spryskiwać włosy tym mieszanką. Następnie zaczesz włosy palcami, aby równomiernie rozprowadzić sól. Po chwili włosy zaczną nabierać struktury i wyglądać jak naturalne loki.

4. Sposób na odżywienie włosów

Aby uzyskać piękne loki, niezbędne jest także prawidłowe odżywianie włosów. Warto dbać o kondycję kosmyków, dbając o odpowiednie nawilżenie i ochronę przed uszkodzeniami. Można to osiągnąć, stosując naturalne maski do włosów, na przykład na bazie olejku kokosowego lub oleju arganowego. Zastosowanie takiej maski na kilka godzin przed umyciem włosów sprawi, że będą one bardziej miękkie, nawilżone i gotowe do stylizacji na loki.

5. Warkocz na mokro

Ostatnią metodą na naturalne loki jest zaplatanie warkocza na mokre włosy. Po umyciu włosów delikatnie osusz je ręcznikiem, tak aby nie były całkowicie suche. Następnie zapleć warkocz i pozostaw na kilka godzin lub na noc. Po rozpuszczeniu warkocza będziesz miała piękne, naturalne loki.

Obraz Irina Gromovataya z Pixabay

Podsumowanie

Naturalne loki są pięknym i modnym dodatkiem do naszej stylizacji, ale częste używanie narzędzi do stylizacji może zaszkodzić włosom. Dlatego warto spróbować naturalnych sposobów na loki, takich jak zaplecanie warkoczy na noc, owijanie włosów na papiloty, korzystanie z soli morskiej, stosowanie odżywiających masek do włosów lub zaplatanie warkocza na mokro. To łatwe i bezpieczne sposoby na uzyskanie wymarzonej fryzury bez szkody dla włosów. Wypróbuj je już dziś i ciesz się naturalnymi lokami!


loading...
loading...


Aktualizacja: 27 stycznia 2024