Podczas 700-kilometrowego wyścigu, do grupy sportowców przybłąkał się ranny pies. Pokonując z nimi największe przeszkody, zyskał wspaniałą nagrodę!
Oceń ten post

To historia, która poruszyła już wiele serc, w tym także nasze.
Czterech sportowców szwedzkich w ty także Mikael podróżuje do Ekwadoru, aby zostać mistrzami świata. Jednak zamiast tytułu zyskują przyjaciela, który będzie im towarzyszyć na zawsze.

Zespół Mikaela Lindnorda właśnie rozpoczyna jeden z ostatnich etapów 700-kilometrowego wyścigu, kiedy to na ich drodze pojawia się pies. Mikael karmi go i zapomina o nieoczekiwanym gościu wyprawy. Dopiero później grupa zauważa, że czworonóg cały czas idzie za nimi.
opowiastki
Sportowcy próbują go odstraszyć, ale przybłęda nie chce ich zostawić. Podąża za nimi pomimo krwawego urazu pleców przez najróżniejsze przeszkody, a kilka razy musi być wyciągany z błota.

Zespół musi się bardzo spieszyć i liczyć z każdą chwilą, ponieważ chce zdobyć mistrzostwo świata, ale nie może znieść widoku rannego psa, który dodatkowo jest niedożywiony, a kontuzje bardzo utrudniają mu wędrówkę.

opowiastki

Dla sportowców jest oczywiste, że mogą zrobić tylko jedną rzecz: zatrzymują się i dzielą swoje posiłki z psem, nawet jeśli stracą cenny czas. Nazywają psa ”Arthur”, po sławnym królu, ponieważ jest równie odważny jak legendarny monarcha.

Ostatni etap to 59 km jazdy kajakiem. Podróż ta jest uważana za szczególnie wyczerpującą i niebezpieczną, a zwłaszcza dla nowego czworonożnego członka załogi. Organizatorzy radzą zespołowi, by nie zabierał ze sobą Arthura. Pies zostaje na brzegu.

opowiastki

Kiedy jednak zdaje sobie sprawę, że jego ”paczka” wchodzi do wody i nie wraca, odważnie za nimi podąża. Walczy z prądem, ale nie wytrzymuje długo. Sportowcy nie mogą patrzeć na tę straszną scenę i robią mu miejsce na pokładzie.

Podróż nadal jest bardzo trudna, ponieważ Szwedzi tracą dużo czasu przez obecność Arthura: muszą uważać, by nie wypadł z kajaka. Arthur także kilka razy wskakuje do wody, by wziąć kąpiel i musi być ponownie wciągany na pokład.

Czworonóg kilkakrotnie ginie z oczu swojej ekipie, która myśli, że nie zobaczy go już ponownie, ale on za każdym razem odnajduje swój kajak. Aby nie zachorował, grupa owija go w swoje własne kurtki, ponieważ jest już jasne, że Arthur jest pełnoprawnym członkiem zespołu.

Po wielu przygodach ostatni etap kończy się i drużyna przekracza linię mety. Zaczęli podróż w czterech, a zakończyli w piątkę. Arthur, który towarzyszył im setki kilometrów, potrzebuje natychmiastowej opieki medycznej, ponieważ rana na plecach krwawiła przez całą podróż.

opowiastki

Dzielny pies zostaje oddany pod opiekę weterynarza, a wkrótce potem jest całkowicie wyleczony. Okazało się, że rana jest starym urazem, a lekarz nie mógł zrozumieć, jak w takim stanie mógł kontynuować wojaże z grupą. Musiało być to dla niego straszne udręczenie.

Mikael postanawia adoptować Arthura. Ma córeczkę, dla której chce kochanego i lojalnego psa, właśnie takiego jak on. Kiedy przybywają do Szwecji, są oblegani przez reporterów. Każdy chce poznać odważnego czworonoga, który przebył setki kilometrów, aby w końcu dołączyć do prawdziwej rodziny.

Mikael

To, co zrobił Arthur, aby zdobyć mistrzostwo, poruszyło cały świat! Cieszymy się, że w nagrodę otrzymał kochający dom!

Źródło: youtube.com imgur.com

Zobacz także – Wzięli udział w sesji zdjęciowej ukazując światu swoje kompleksy. Jednak pokazali coś jeszcze, co zachwyciło tysiące internautów!


loading...
loading...


Aktualizacja: 6 czerwca 2019