Wieloryb utknął na plaży i czekał tylko na śmierć. Zobacz tylko, co zrobiła grupa ludzi, by mu pomóc! WSPANIAŁE!
Średnia 5 (100%) 5 głosy(ów)

Jeśli wieloryb zbliży się zbyt blisko brzegu morza, może wylądować w płytkich wodach i być ostatecznie wyrzucony na plażę. Zwykle jest to wyrok śmierci dla zwierzęcia, które powoli i bezradnie umiera poza swoim żywiołem.

Ale czasami taki zraniony wieloryb zostaje znaleziony na czas przez pomocnych ludzi, chociaż wtedy nadal ma niewielką szansę na przeżycie.

Na szczęście, kiedy humbak (długopłetwiec oceaniczny) został wyrzucony na brzeg plaży Praia Grande, w stanie Rio de Janeiro (Brazylia), szybko udzielono mu ratunku.
wieloryb

Turyści, którzy go znaleźli natychmiast wezwali odpowiednie służby, a niedługo potem zespół 30 strażaków, naukowców i ochotników zabrał się do pracy.

Podczas gdy wieloryb był cały czas podlewany wiaderkami wody, ludzie zorganizowali nawet koparkę, by pomogła przenieść go z powrotem do oceanu. Z helikoptera praca ratunkowa została udokumentowana na wideo:

W końcu dzięki ciężkiemu sprzętowi, linie i ludziom o wspaniałych sercach udało się przeciągnąć zwierzę z powrotem na wielkie wody.

Duża grupa osób odwiedzających plażę obserwowała uważnie za barierą bezpieczeństwa, gdy dwie łodzie ciągnęły potężną bestię powoli do jego środowiska naturalnego.
Radość i głośny wiwat po udanej akcji można zobaczyć na poniższym nagraniu:

Był to już czwarty wieloryb znaleziony na brazylijskim wybrzeżu od sierpnia 2017 r.

Ponieważ skorupiaków, na które żerują humbaki jest coraz mniej, zwierzęta te poszukują pożywienia coraz bliżej plaży – często z fatalnymi następstwami.

Na szczęście jest jeszcze wielu ludzi, którzy aktywnie pomagają, gdy jedno z nich wpada w tarapaty. Dziękujemy!

Zobacz także – Agresywny mężczyzna chwyta za młotek i rzuca się na swoją partnerkę. Wtedy do akcji wkracza jej anioł stróż…


loading...
loading...


Aktualizacja: 24 sierpnia 2018