Zapis z kamer monitoringu: Nieodpowiedzialne zachowanie na drodze może prowadzić do tragedii
Średnia 4.8 (96.67%) 6 głosy(ów)

Nieodpowiedzialne zachowanie na drodze może mieć tragiczne konsekwencje. Precyzyjnie przedstawiony przypadek skrajnego nieodpowiedzialnego zachowania na drodze powinien stać się krzykiem ostrzegawczym dla wszystkich użytkowników dróg. Policjanci opublikowali zapis z kamer monitoringu, aby przestrzec innych o tym, jak łatwo można stać się ofiarą tragedii.

Na nagraniu widzimy nastolatka, który z kapturem na głowie rozmawia przez telefon komórkowy, kompletnie nie zwracając uwagi na to, co dzieje się na drodze i szczególnie na rodzaj sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych. Na szczęście, jeden z przechodniów zauważył tę nieodpowiedzialną sytuację i zdecydował się podjąć działanie. Ściągnął chłopcu kaptur z głowy i pokazał mu, że wszedł na przejście mając czerwone światło. Pokazał mu, jak blisko był od śmierci lub poważnego uszczerbku na zdrowiu.

W tym przypadku, tylko szybka reakcja kierujących pojazdami uchroniła tego młodego pieszego przed tragedią. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze wszyscy kierowcy mogą zdążyć zareagować na tak nieodpowiedzialne zachowanie. Niedopełnienie obowiązków przez pieszego może prowadzić do poważnych wypadków i nawet śmierci, jak miało to miejsce kilka miesięcy temu na tym samym skrzyżowaniu, kiedy to mieszkanka Lubina została potrącona przez jadące auto, również wchodząc na przejście mając czerwone światło.

Pamiętajmy, że obowiązkiem pieszego jest korzystanie z przejścia dla pieszych.


loading...
loading...


Aktualizacja: 8 stycznia 2024